Opinie

Opinie naszych uczestników

12-13 stycznia 2019
Weekendowy kurs przedmałżeński bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Po pierwsze – wymiar godzinowy kursu pozwalał na pogodzenie go z codziennymi obowiązkami. Po drugie – forma warsztatowa z wykorzystaniem starannie przygotowanych materiałów skłaniała nas do interakcji i prowokowała późniejsze rozmowy i refleksje. Kolejnym atutem kursu było to, kto prowadził warsztaty. Małżeństwo z tak długim stażem i świadomością istoty budowania relacji – to bezcenne źródło wiedzy. Nie zabrakło także praktycznych rad dotyczących samej ceremonii ze strony duchownych.
Chociaż kurs przedmałżeński jest wymaganiem przy ślubie kościelnym, kwestie duchowe zostały przekazane nam jako integralna część ludzkiej strony małżeństwa, bez nieprzystępnego kaznodziejstwa. Miła atmosfera, życzliwa postawa prowadzących i szczególne zaangażowanie sprawiły, że zgodnie stwierdziliśmy, że warto było uczestniczyć w takim kursie, który nas otworzył i uświadomił, jak istotna jest praca nad budowaniem szczęśliwego małżeństwa i jak wiele przed nami. Dziękujemy!

Michalina i Michał | Lubawa

Jak jest? Otóż tak, że nigdy w życiu byśmy się nie spodziewali, że to powiemy – jest super. Serio. Kurs jest prowadzony przez osoby świeckie – małżeństwo z wieloletnim stażem, przekazujące nam dużo informacji z życia wziętych. Forma weekendowa zajęć jest bardzo zadowalająca, mogliśmy pogodzić to z życiem codziennym jakim jest m.in. praca. Opcja z ćwiczeniami, które są wypełniane przez nas na naukach jak i forma teoretyczna pozwoliła nam na poznanie siebie dokładniej. Świetna sprawa, czas mija przyjemnie. Do tej pory wracamy myślami do tego weekendu, wspominając go bardzo dobrze. Kwestie poruszane przez osobę jaką jest – Ksiądz, były dla nas dużym zaskoczeniem, bo były to tematy raczej praktyczne dot. ślubu, jak się zachowywać, co robić i nie stresować. Wielki pozytyw! Polecamy wszystkim mającym dylemat czy wybrać weekendowy kurs przedmałżeński . Jak najbardziej TAK! Dziękujemy!

Ewelina i Jarosław | Prabuty

Nasza opinia o kursie: w 1,5 dnia maksimum treści, które przekazywane były przez małżeństwo z wieloletnim stażem oraz przez dwóch księży. O tym, jak pracować nad sobą, dobrymi i zdrowymi relacjami między małżonkami, dziećmi a nawet teściami – po kursie przekazaliśmy te wiadomości naszym rodzicom:) Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: Jaki porządek miał w zamyśle Pan Bóg tworząc świat, mężczyznę i kobietę? Dzięki księdzu natomiast myślę, że lepiej przygotujemy się do sakramentu spowiedzi i z mniejszym stresem do tego podejdziemy oraz dzięki drugiemu kapłanowi będziemy mogli przeżyć głębiej Nasz Sakrament Małżeństwa. Dziękujemy:) Wszystko przekazane przystępnie i w miłej atmosferze. Polecamy kurs.

Elwira i Łukasz | Kwidzyn

Dodaj komentarz

Podziel się opinią