Opinie

Opinie naszych uczestników

12-13 stycznia 2019
Weekendowy kurs przedmałżeński bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Po pierwsze – wymiar godzinowy kursu pozwalał na pogodzenie go z codziennymi obowiązkami. Po drugie – forma warsztatowa z wykorzystaniem starannie przygotowanych materiałów skłaniała nas do interakcji i prowokowała późniejsze rozmowy i refleksje. Kolejnym atutem kursu było to, kto prowadził warsztaty. Małżeństwo z tak długim stażem i świadomością istoty budowania relacji – to bezcenne źródło wiedzy. Nie zabrakło także praktycznych rad dotyczących samej ceremonii ze strony duchownych.
Chociaż kurs przedmałżeński jest wymaganiem przy ślubie kościelnym, kwestie duchowe zostały przekazane nam jako integralna część ludzkiej strony małżeństwa, bez nieprzystępnego kaznodziejstwa. Miła atmosfera, życzliwa postawa prowadzących i szczególne zaangażowanie sprawiły, że zgodnie stwierdziliśmy, że warto było uczestniczyć w takim kursie, który nas otworzył i uświadomił, jak istotna jest praca nad budowaniem szczęśliwego małżeństwa i jak wiele przed nami. Dziękujemy!

Michalina i Michał | Lubawa

Jak jest? Otóż tak, że nigdy w życiu byśmy się nie spodziewali, że to powiemy – jest super. Serio. Kurs jest prowadzony przez osoby świeckie – małżeństwo z wieloletnim stażem, przekazujące nam dużo informacji z życia wziętych. Forma weekendowa zajęć jest bardzo zadowalająca, mogliśmy pogodzić to z życiem codziennym jakim jest m.in. praca. Opcja z ćwiczeniami, które są wypełniane przez nas na naukach jak i forma teoretyczna pozwoliła nam na poznanie siebie dokładniej. Świetna sprawa, czas mija przyjemnie. Do tej pory wracamy myślami do tego weekendu, wspominając go bardzo dobrze. Kwestie poruszane przez osobę jaką jest – Ksiądz, były dla nas dużym zaskoczeniem, bo były to tematy raczej praktyczne dot. ślubu, jak się zachowywać, co robić i nie stresować. Wielki pozytyw! Polecamy wszystkim mającym dylemat czy wybrać weekendowy kurs przedmałżeński . Jak najbardziej TAK! Dziękujemy!

Ewelina i Jarosław | Prabuty

Nasza opinia o kursie: w 1,5 dnia maksimum treści, które przekazywane były przez małżeństwo z wieloletnim stażem oraz przez dwóch księży. O tym, jak pracować nad sobą, dobrymi i zdrowymi relacjami między małżonkami, dziećmi a nawet teściami – po kursie przekazaliśmy te wiadomości naszym rodzicom:) Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: Jaki porządek miał w zamyśle Pan Bóg tworząc świat, mężczyznę i kobietę? Dzięki księdzu natomiast myślę, że lepiej przygotujemy się do sakramentu spowiedzi i z mniejszym stresem do tego podejdziemy oraz dzięki drugiemu kapłanowi będziemy mogli przeżyć głębiej Nasz Sakrament Małżeństwa. Dziękujemy:) Wszystko przekazane przystępnie i w miłej atmosferze. Polecamy kurs.

Elwira i Łukasz | Kwidzyn

Jednym z czynników, które wpłynęły na wybór kursu, była jego przystępna weekendowa forma. Wybierając kurs przedmałżeński mieliśmy duże oczekiwania. Nie zawiedliśmy się.
Zajęcia prowadzone były głównie przez doświadczone małżeństwo. Od samego początku wyjaśnili, że ich związek nie jest idealny, a oni nie są po to, by nas nauczyć jak mamy żyć w swoich. Byli z nami bardzo szczerzy, dzięki czemu panowała przyjazna, miła i otwarta atmosfera. Przekazaną wiedzą, pokazali nam w jaki sposób można pracować nad relacją w związku. Swoją postawą zachęcili nas do dalszej pracy nad naszym związkiem. Już dziś wiemy, że w momencie złożenia sobie przysięgi małżeńskiej, będziemy dopiero na początku naszej drogi, w budowaniu pięknej i trwałej relacji. Efekt uzyskamy wprost proporcjonalny do trudu i wysiłku jaki w to włożymy,
W pamięci zostanie nam również krótka, ale konkretna i bardzo charyzmatyczna przemowa księdza.
Kurs trwał 1,5 dnia. Czas minął bardzo szybko. Na sali do dyspozycji była kawa, herbata, woda i słodkości. Niczego nie brakowało. Serdecznie polecamy.
Bóg zapłać!

Gosia i Mariusz | Płock

Kurs bardzo fajny, ciekawy. Osoby prowadzące znające się na tym co robią, posiadają duża wiedzę i umiejętność jak przekazać narzeczonym wszystkie wartości i zdobyte doświadczenie, które są ważne w małżeństwie. Z pewnością nie jest to kurs na którym ludzie się nudzą, wręcz przeciwnie atmosfera jest cudowna, a ćwiczenia które są do wykonywania pozwalają się narzeczonym jeszcze bardziej poznać. Możemy tylko jeszcze raz podziękować za tak mile spędzony czas.

Ola i Jarek | Wrocław

Bardzo polecamy.
Kurs odbył się w sposób profesjonalny. Osoby prowadzące bardzo kompetentne i radosne z tej posługi dla przeszłych małżonków.
Byli zaproszeni goście co dodatkowo urozmaiciło spotkanie.
Było zaplecze bufetowe z możliwością napicia się oraz uzupełnienia cukru 😉
Prowadzący kurs dzielili się również swoim osobistym małżeńskim doświadczeniem.
Wiedzę proponowali popierając argumentami ale jej nie narzucali. Było to spotkanie dorosłych ludzi w wolności. Nie zastanawiaj się tylko przyjeżdżaj:-)

Agata i Michał | Iława

Przede wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni, dziękujemy za ten czas.
Nie mieliśmy większych oczekiwań co do kursu, pomimo tego byliśmy mocno zaskoczeni. Kurs był bardzo ciekawy, bardzo pomocny i wprowadził do naszego narzeczeństwa nowy etap/sposób rozmowy. Poruszaliśmy tematy, które zwykle wydają się oczywiste, a dopiero przy faktycznym pochyleniu się nad nimi okazuje się, że pojawiają się rozbieżności w naszych opiniach.
Małżeństwo które prowadzi te kursy jest samo w sobie przykładem dlaczego warto wziąć ślub i jak można być ze sobą szczęśliwym.
Bardzo polecamy!

Natalia i Jacek | Warszawa

KURS BYŁ FENOMENALNY. Byliśmy naprawdę miło zaskoczeni, bo jadąc do Iławy wyobrażaliśmy sobie że będzie to dwa dni nudy i wykładów. Nic bardziej mylnego, kurs był mega ciekawy, poruszali Państwo wiele kwestii, których przez 8 lat naszego związku tak naprawdę nigdy nie analizowaliśmy. Zaczęliśmy raz jeszcze poznawać siebie na nowo (a raczej przypominać).Był też poczęstunek i ciekawi goście.
Poza tym jesteśmy niezmiernie wdzięczni,za to że pomimo nieznajomości języka polskiego przez moją narzeczoną przygotowali Państwo materiały w j.angielskim 🙂
Gorąco polecamy wszystkim bo było super !

Łukasz i Ayaka あやか | Warszawa/ Kioto (Japonia)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Wszystkie treści, które były przekazywane oparte są na rzetelnej wiedzy oraz życiowym doświadczeniu prowadzących. Podczas zajęć panuje bardzo dobra atmosfera, prowadzący dbają o każdy szczegół, który ma zapewnić komfort uczestnikom. Całość ma charakter warsztatowy, natomiast ćwiczenia wykonujemy w parach, między sobą. Bardzo polecamy kurs wszystkim zabieganym – warto przyjechać na weekend do malowniczej Iławy, by w idealnej przestrzeni do dialogu, móc porozmawiać na istotne w małżeństwie tematy.

Ania i Mariusz | Elbląg

Wspaniale przepracowany weekend:-), który oboje bardzo mile wspominamy:-) Jesteśmy nadal pod ogromnym wrażeniem, tego że nauki przedmałżeńskie można przekazać w tak mądry sposób, nie zanudzając przy tym nikogo, o czym najczęściej słyszeliśmy od znanych nam par uczestniczących w różnego typu kursach. W związku z natłokiem codziennych zajęć wybór kursu weekendowego był dla Nas tak naprawdę jedyną możliwością, trafiłam na wspaniałe opinie kursu iławskiego z nadzieją, że jednak uda nam się dostać na jeden z weekendów w miesiącach poprzedzających nasz ślub…i udało się:-) Ogromne podziękowania dla prowadzących za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, popartą doświadczeniem:-)

Joanna i Dariusz | Warszawa

Dodaj komentarz

Podziel się opinią