Świadectwa

Opinie naszych uczestników

12-13 stycznia 2019
Weekendowy kurs przedmałżeński bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Po pierwsze – wymiar godzinowy kursu pozwalał na pogodzenie go z codziennymi obowiązkami. Po drugie – forma warsztatowa z wykorzystaniem starannie przygotowanych materiałów skłaniała nas do interakcji i prowokowała późniejsze rozmowy i refleksje. Kolejnym atutem kursu było to, kto prowadził warsztaty. Małżeństwo z tak długim stażem i świadomością istoty budowania relacji – to bezcenne źródło wiedzy. Nie zabrakło także praktycznych rad dotyczących samej ceremonii ze strony duchownych.
Chociaż kurs przedmałżeński jest wymaganiem przy ślubie kościelnym, kwestie duchowe zostały przekazane nam jako integralna część ludzkiej strony małżeństwa, bez nieprzystępnego kaznodziejstwa. Miła atmosfera, życzliwa postawa prowadzących i szczególne zaangażowanie sprawiły, że zgodnie stwierdziliśmy, że warto było uczestniczyć w takim kursie, który nas otworzył i uświadomił, jak istotna jest praca nad budowaniem szczęśliwego małżeństwa i jak wiele przed nami. Dziękujemy!

Michalina i Michał | Lubawa

Jak jest? Otóż tak, że nigdy w życiu byśmy się nie spodziewali, że to powiemy – jest super. Serio. Kurs jest prowadzony przez osoby świeckie – małżeństwo z wieloletnim stażem, przekazujące nam dużo informacji z życia wziętych. Forma weekendowa zajęć jest bardzo zadowalająca, mogliśmy pogodzić to z życiem codziennym jakim jest m.in. praca. Opcja z ćwiczeniami, które są wypełniane przez nas na naukach jak i forma teoretyczna pozwoliła nam na poznanie siebie dokładniej. Świetna sprawa, czas mija przyjemnie. Do tej pory wracamy myślami do tego weekendu, wspominając go bardzo dobrze. Kwestie poruszane przez osobę jaką jest – Ksiądz, były dla nas dużym zaskoczeniem, bo były to tematy raczej praktyczne dot. ślubu, jak się zachowywać, co robić i nie stresować. Wielki pozytyw! Polecamy wszystkim mającym dylemat czy wybrać weekendowy kurs przedmałżeński . Jak najbardziej TAK! Dziękujemy!

Ewelina i Jarosław | Prabuty

Nasza opinia o kursie: w 2 dni – maksimum treści, które przekazywane były przez małżeństwo z wieloletnim stażem oraz przez dwóch księży. O tym, jak pracować nad sobą, dobrymi i zdrowymi relacjami między małżonkami, dziećmi a nawet teściami – po kursie przekazaliśmy te wiadomości naszym rodzicom:) Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: Jaki porządek miał w zamyśle Pan Bóg tworząc świat, mężczyznę i kobietę? Dzięki księdzu natomiast myślę, że lepiej przygotujemy się do sakramentu spowiedzi i z mniejszym stresem do tego podejdziemy oraz dzięki drugiemu kapłanowi będziemy mogli przeżyć głębiej Nasz Sakrament Małżeństwa. Dziękujemy:) Wszystko przekazane przystępnie i w miłej atmosferze. Polecamy kurs.

Elwira i Łukasz | Kwidzyn

Jednym z czynników, które wpłynęły na wybór kursu, była jego przystępna weekendowa forma. Wybierając kurs przedmałżeński mieliśmy duże oczekiwania. Nie zawiedliśmy się.
Zajęcia prowadzone były głównie przez doświadczone małżeństwo. Od samego początku wyjaśnili, że ich związek nie jest idealny, a oni nie są po to, by nas nauczyć jak mamy żyć w swoich. Byli z nami bardzo szczerzy, dzięki czemu panowała przyjazna, miła i otwarta atmosfera. Przekazaną wiedzą, pokazali nam w jaki sposób można pracować nad relacją w związku. Swoją postawą zachęcili nas do dalszej pracy nad naszym związkiem. Już dziś wiemy, że w momencie złożenia sobie przysięgi małżeńskiej, będziemy dopiero na początku naszej drogi, w budowaniu pięknej i trwałej relacji. Efekt uzyskamy wprost proporcjonalny do trudu i wysiłku jaki w to włożymy,
W pamięci zostanie nam również krótka, ale konkretna i bardzo charyzmatyczna przemowa księdza.
Kurs niespełna 2 dni. Czas minął bardzo szybko. Na sali do dyspozycji była kawa, herbata, woda i słodkości. Niczego nie brakowało. Serdecznie polecamy.
Bóg zapłać!

Gosia i Mariusz | Płock

Kurs bardzo fajny, ciekawy. Osoby prowadzące znające się na tym co robią, posiadają duża wiedzę i umiejętność jak przekazać narzeczonym wszystkie wartości i zdobyte doświadczenie, które są ważne w małżeństwie. Z pewnością nie jest to kurs na którym ludzie się nudzą, wręcz przeciwnie atmosfera jest cudowna, a ćwiczenia które są do wykonywania pozwalają się narzeczonym jeszcze bardziej poznać. Możemy tylko jeszcze raz podziękować za tak mile spędzony czas.

Ola i Jarek | Wrocław

Bardzo polecamy.
Kurs odbył się w sposób profesjonalny. Osoby prowadzące bardzo kompetentne i radosne z tej posługi dla przeszłych małżonków.
Byli zaproszeni goście co dodatkowo urozmaiciło spotkanie.
Było zaplecze bufetowe z możliwością napicia się oraz uzupełnienia cukru 😉
Prowadzący kurs dzielili się również swoim osobistym małżeńskim doświadczeniem.
Wiedzę proponowali popierając argumentami ale jej nie narzucali. Było to spotkanie dorosłych ludzi w wolności. Nie zastanawiaj się tylko przyjeżdżaj:-)

Agata i Michał | Iława

Przede wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni, dziękujemy za ten czas.
Nie mieliśmy większych oczekiwań co do kursu, pomimo tego byliśmy mocno zaskoczeni. Kurs był bardzo ciekawy, bardzo pomocny i wprowadził do naszego narzeczeństwa nowy etap/sposób rozmowy. Poruszaliśmy tematy, które zwykle wydają się oczywiste, a dopiero przy faktycznym pochyleniu się nad nimi okazuje się, że pojawiają się rozbieżności w naszych opiniach.
Małżeństwo które prowadzi te kursy jest samo w sobie przykładem dlaczego warto wziąć ślub i jak można być ze sobą szczęśliwym.
Bardzo polecamy!

Natalia i Jacek | Warszawa

KURS BYŁ FENOMENALNY. Byliśmy naprawdę miło zaskoczeni, bo jadąc do Iławy wyobrażaliśmy sobie że będzie to dwa dni nudy i wykładów. Nic bardziej mylnego, kurs był mega ciekawy, poruszali Państwo wiele kwestii, których przez 8 lat naszego związku tak naprawdę nigdy nie analizowaliśmy. Zaczęliśmy raz jeszcze poznawać siebie na nowo (a raczej przypominać).Był też poczęstunek i ciekawi goście.
Poza tym jesteśmy niezmiernie wdzięczni,za to że pomimo nieznajomości języka polskiego przez moją narzeczoną przygotowali Państwo materiały w j.angielskim 🙂
Gorąco polecamy wszystkim bo było super !

Łukasz i Ayaka あやか | Warszawa/ Kioto (Japonia)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Wszystkie treści, które były przekazywane oparte są na rzetelnej wiedzy oraz życiowym doświadczeniu prowadzących. Podczas zajęć panuje bardzo dobra atmosfera, prowadzący dbają o każdy szczegół, który ma zapewnić komfort uczestnikom. Całość ma charakter warsztatowy, natomiast ćwiczenia wykonujemy w parach, między sobą. Bardzo polecamy kurs wszystkim zabieganym – warto przyjechać na weekend do malowniczej Iławy, by w idealnej przestrzeni do dialogu, móc porozmawiać na istotne w małżeństwie tematy.

Ania i Mariusz | Elbląg

Wspaniale przepracowany weekend:-), który oboje bardzo mile wspominamy:-) Jesteśmy nadal pod ogromnym wrażeniem, tego że nauki przedmałżeńskie można przekazać w tak mądry sposób, nie zanudzając przy tym nikogo, o czym najczęściej słyszeliśmy od znanych nam par uczestniczących w różnego typu kursach. W związku z natłokiem codziennych zajęć wybór kursu weekendowego był dla Nas tak naprawdę jedyną możliwością, trafiłam na wspaniałe opinie kursu iławskiego z nadzieją, że jednak uda nam się dostać na jeden z weekendów w miesiącach poprzedzających nasz ślub…i udało się:-) Ogromne podziękowania dla prowadzących za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, popartą doświadczeniem:-)

Joanna i Dariusz | Warszawa

Bogu dzięki 😊Bardzo dobry kurs, serdecznie polecamy wszystkim narzeczonym. Dowiedzieliśmy się dużo praktycznych rzeczy o małżeństwie właśnie szczególnie od małżeństwa. Andrzej i Basia podzielili się świadectwem swojego życia, dali wiele cennych wskazówek. Kurs ten umocnił naszą wiarę, że małżeństwo może być przepiękną drogą życia, drogą do Boga i świętości. Intensywny kurs rozciąga się również na etap po, gdyż nad ćwiczeniami z kursu można pochylać się dłużej i częściej. Dzięki tej praktycznej stronie kursu mogliśmy się bardziej poznać i na nowo sobą zauroczyć. Chętnie wracamy do tematów z kursu przy zapalonej świeczce, którą każda z par otrzymała w prezencie na zakończenie. U nas również ważny był aspekt terminowości i skomasowania kursu, nie umniejszyło to absolutnie jakości i intensywności. Dziękujemy Andrzeju i Basiu za Wasze małżeństwo, świadectwo i przesympatyczną atmosferę na kursie 😁

Colin i Agnieszka | Warszawa/Iława

Na kurs pojechaliśmy, ponieważ polecili nam go znajomi i jesteśmy bardzo zadowoleni, teraz i my będziemy go polecać. 😉 Pomimo dużej ilości zagadnień wszystkie zostały poruszone przez 2 dni trwania kursu. Najbardziej podobały nam się ćwiczenia, które wykonywaliśmy w parach – pozwoliły na to aby od nowa się poznać, spojrzeć na nowo na partnera i na siebie samego. Ćwiczenia te zachęciły nas do rozmów na tematy, które do tej pory nie były przez nas poruszane a są takie ważne: jakie są nasze wartości, priorytety, jak widzimy nasze wspólne życie..
Podsumowując, gorąco polecamy! 🙂 🙂

Ania i Tomek | Warszawa

Bogu dzięki za Was, Basiu i Andrzeju!
Bardzo dziękujemy za przygotowanie nas do Sakramentu Małżeństwa, za wszelką mądrość, wiedzę, za podzielenie się Waszym doświadczeniem. Dziękujemy za Wasz przykład małżeństwa, wszystkie wskazówki dla nas i recepty, które z Bożą pomocą będziemy wprowadzać je w życie, by budować z Bogiem i na Jego chwałę.
Marek i Natalia/Warszawa, Jacek i Agnieszka/Dobrzyki, Karolina i Michał/Warszawa, Justyna i Dariusz/Nowe, Agnieszka i Tadeusz/Warszawa, Ewa i Janusz/Wrocław, Agnieszka i Colin/Iława. Warszawa, Olga i Adam/Warszawa, Magdalena i Jakub/Nidzica, Beata i Marian/Przezmark

admin_kursy |

Przez panującą pandemię, która panuje na całym świecie czyli koronawirus zmuszeni byliśmy uczestniczyć w naukach przedmałżeńskich metodą e-learning. Okazało się jednak, że taka metoda to strzał w 10! Będąc w domu czuliśmy tak zwane bezpieczeństwo i byliśmy tylko „MY”. Mieliśmy okazję przez te 2 dni naprawdę się do siebie zbliżyć przez ćwiczenia jakie mieliśmy do zrobienia,a później omówienia. Naprawdę bardzo dużo wynieśliśmy z tych warsztatów. Polecamy bardzo! 🙂

Gabriela&Radosław | Raszyn/Stara Otocznia

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, nie spodziewaliśmy się że dzieki kursowi możemy jeszcze bardziej się zbliżyć do siebie i otworzyć na tematy które w dniu codziennym poruszaliśmy zbyt rzadko. Te dwa dni jeszcze bardziej nas uświadomiły, że dążymy w tym samym kierunku. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas. Na pewno będziemy wracać do treści które nam przekazaliście, ponieważ zbliżyliśmy się nie tylko do siebie ale i do Boga. Polecamy z całego serca.

Ewelina & Bartłomiej | Iława / Zalewo

Raz jeszcze dziękujemy pięknie za przeprowadzenie owocnych dni kursu przedmałżeńskiego „Co Bóg złączył”. Był to dla nas ważny czas skupienia i zatrzymania się nad wieloma aspektami późniejszego wspólnego współżycia małżeńskiego. Jak bardziej efektywnie prowadzić ze sobą rozmowy, jak zrozumieć nasze intencje i zachowania. Jakie chcemy mieć wspólne podejście do wychowania dzieci oraz jak rozmawiać z rodzicami i teściami, aby każdy czuł się doceniony i wzajemnie szanował wspólne relacje.

Karolina i Irek | Warszawa

Kurs stacjonarny ze względu na COVID 19 niestety został odwołany, natomiast dostaliśmy materiały drukowane, zeszyty ćwiczeń oraz zebrane na płytce filmy i prezentacje. Wszystkie materiały były podzielone na tematyczne bloki i lekcje, które krok po kroku pomagały nam rozwijać nasze rozmowy, poznawać siebie i planować wspólną przyszłość. Bloki tematyczne mogliśmy wykonywać w dowolnym dla nas miejscu i czasie, co sprzyjało naszemu zaangażowaniu w kurs oraz wrażliwym rozmowom niezbędnym przed ślubem. Na koniec odbyła się video rozmowa z przesympatycznymi prowadzącymi. Można było odczuć ich zaangażowanie w rozwój ich małżeństwa oraz w przekazywanie nam wiedzy. Najbliższe naszym sercom były ludzkie przykłady z ich życia. Mimo początkowego rozczarowania odwołanego kursu, uważamy, ze wyszło nam to na zdrowie i nie wyobrażamy sobie innego zbiegu zdarzeń 🙂
Serdecznie polecamy!

Jagoda i Krystian | Gdańsk

Wspaniały pomysł na kurs przedmałżeński przeprowadzony w formie e-learningu ze względu na panującą pandemię.
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i fachowe przygotowanie nas do sakramentu małżeństwa. Również pragniemy podziękować za cenne porady jak dbać o małżeństwo i jak radzić sobie w w chwilach kryzysu.
Dziękujemy raz jeszcze, że dzięki Państwu mogliśmy dowiedzieć się „więcej” o sobie.

Katarzyna i Błażej | On-line-Spychowo

Dziękujemy niesamowicie za kurs, jak i za dostosowanie się do obecnych trudnych warunków. Kurs odbył się zdalnie, a prowadzący stanęli na wysokości zadania, zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym. Kurs obfituje w wiele ćwiczeń praktycznych, które zbliżają do siebie (jeszcze) narzeczonych. Polecamy i dziękujemy 🙂

Patrycja & Karol | Mława

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za trud jaki podjęliście, dzięki wam mogliśmy bezpiecznie odbyć kurs przedmałżeński w tych trudnych czasach. Dzięki wiedzy która uzyskaliśmy napewno umocniliśmy nasz związek ❤️❤️❤️

Dobrochna Partyk | Czarnków

Pomimo tego, że kurs przeprowadzony został w formie on-line, to jesteśmy pozytywnie zaskoczeni dobrą organizacją i treściami, jakie zostały przedstawione. Kurs kładzie nacisk na ćwiczenia dla narzeczonych, dzięki którym mogliśmy skonfrontować swoje osobiste wizje naszego małżeństwa i wszystkiego, co się w nim zawiera. Tym samym pozwoliło nam to dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie jako „ja”, „Ty”.
Państwo prowadzący, to małżeństwo z wieloletnim stażem, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami oraz świadectwem innych małżonków. Dzięki temu wykłady były dla nas bardziej wartościowe.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy i polecamy wszystkim narzeczonym, którzy chcą odbyć kompleksowy kurs przedmałżeński.

Pozdrawiamy 🙂

Agnieszka i Piotr | Poznań

Trafiliśmy na kurs prowadzony przez Państwa Barbarę i Andrzeja trochę przez przypadek, ponieważ kurs organizowany przez naszą Parafię został odwołany ze względu na pandemię. Uważamy jednak, że była to bardzo dobra decyzja. Kurs został poprowadzony w bardzo serdecznej atmosferze z dużym naciskiem na pracę w parach. Dzięki temu, że byliśmy u siebie w domu mogliśmy bez stresu i na spokojnie porozmawiać na wszystkie ważne tematy poruszane podczas kursu. Bardzo istotne było dla nas to, że prowadzący są małżeństwem z wieloletnim stażem a więc i z doświadczeniem we wspólnym życiu. Dzięki temu nie czuliśmy, że omawiane tematy to tylko „teoria”. Kolejnym ważnym punktem były rozmowy z duchownymi o spowiedzi przedślubnej i o tym jak wygląda ceremonia zaślubin „od strony technicznej”.
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, a my mamy pewność, że ten czas był przez nas dobrze wykorzystany.

Karolina i Robert | Warszawa

Kurs został przeprowadzony w formie online. Bardzo dobra organizacja, maksimum treści, dużo ciekawych zadań do wykonania. Polecam wszystkich parom, które mają ograniczony czas w tygodniu i nie tylko 🙂 Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Pozdrawiam

Monika i Maciej | Wrocław

Uczestniczyliśmy w kursie prowadzonym w formie online, i była to najlepsza z możliwych opcji, jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. Forma kursu bardzo nam przypadła do gustu, dużo rozmów, zrozumienie siebie, wspólna praca. Bardzo serdecznie polecamy, Państwo prowadzący to przemili ludzie, od których bije ogromne ciepło, a możliwość wysłuchania ich to czysta przyjemność 😉 Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy

Martyna i Mateusz | Warszawa

Zdecydowaliśmy się na kurs, głównie ze względu na możliwość odbycia go online- co w 2020 roku było niemalże koniecznością. Kurs był fantastycznie przygotowany, nic dodać nic ująć. Zabawnie, ciekawie, z troską i ciepłem, jak również po angielsku ( materiały) – co dla mojego obecnie męża było najważniejsze.
Mieliśmy dużo szczęścia, że tutaj trafiliśmy. Będziemy polecać!

Alicja i Gregory | Warszawa/Kanada

Możliwość odbycia kursu online w dobie pandemii okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie sądziliśmy, że w tak ciekawy sposób można przedstawić tak ważne zagadnienia przy przygotowaniach do małżeństwa jak zrobili to Pani Barbara i Pan Andrzej. Ćwiczenia, prace i rozważania w parach skłoniły nas do dialogu i refleksji, do jakich nie podeszlibyśmy sami z siebie. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem.

Marta i Grzegorz | Kępno

Trafiliśmy na kurs z polecenia i był to bardzo dobry dla nas czas. Otworzył nam drogę do rozmowy na tematy, których nigdy wcześniej nie poruszaliśmy a okazały się być istotne. Wspaniała okazja na głębsze poznanie drugiej osoby ale również siebie samego. Ćwiczenia w parach otworzyły nas na siebie i z pewnością będziemy do nich wracać. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze i Panu Andrzejowi za ten czas, za podzielenie się swoimi doświadczeniami oraz za cenne rady, które już wdrażamy w nasze życie.

Lidia i Andrzej | Warszawa

Bardzo fajny kurs, profesjonalne podejście i organizacja. Wykłady i ćwiczenia pozwalające na lepsze poznanie siebie, partnera oraz przyszłego życia w małżeństwie.
Najfajniejsze jest to, że kurs prowadzony jest przez doświadczone małżeństwo z wieloletnim stażem. Najlepiej wspominamy ich własne przykłady z życia.
Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

Magda i Adrian | Mrągowo i Mielec

Bardzo polecamy wszystkim kurs prowadzony przez Panią Basię i Pana Andrzeja. Ogromną zaletą kursu jest to, że prowadzony jest w formie weekendowej, co sprawia że można to pogodzić z trudami dnia codziennego. Kolejną zaletą jest formą nauczania zdalnego, która jest bardzo przystępna w obecnych pandemicznych czasach. Ta forma zajęć dawała nam też atmosferę intymności. Wykonując ćwiczenia i odbywając rozmowy pozwala się w pełni otworzyć przed partnerem, a niekiedy potrafiła się zakręcić ze wzruszenia łezka w oku;) Bardzo spodobał nam się kurs ze względu na warsztatową formę. Taka praca w parze jest zdecydowanie bardziej wartościowa niż wysłuchiwanie nudnej treści teoretycznej. Naszym zdaniem takie zajęcia warsztatowe w odniesieniu do natury relacji czysto międzyludzkich byłyby bardzo przydatne nawet dla osób zawierających wyłącznie ślub cywilny. Dziękujemy za ten piękny i owocny czas.

Joanna i Igor | Wrocław

Pomimo pandemii i konieczności dystansu społecznego kurs i prowadzący pozwolili nam się zbliżyć do siebie. Dobrze, gdy ktoś z zewnątrz pomoże obiektywnie spojrzeć nam na siebie nawzajem.
Tematyka kursu i zajęcia warsztatowe pokazały nam, że różnice nadają barw życiu i nic nie odejmują związkowi, a wręcz przeciwnie.
Pani Barbara i Pan Andrzej skłonili nas do poruszenia tematów, na które sami z siebie prawdopodobnie byśmy nie porozmawiali.
Zaproszeni księża rozjaśnili nam tematykę spowiedzi przedślubnej i przysięgi.
Wykłady były dla nas bardzo wartościowe i dziękujemy za poświęcony Nam czas.

Katarzyna i Łukasz | Białystok

Państwo prowadzący bardzo rzetelni oraz rzeczowi, z ogromnym doświadczeniem. Profesjonalna organizacja. Kurs dający wiele do myślenia, otwierający oczy na mnóstwo kwestii. Forma zajęć online jest bardzo skondensowana i może wydawać się przytłaczająca, ale dzięki temu uczestnicy są bardziej skupieni i nie wypadają z toku oraz rytmu szkolenia. Intymne, przemyślane ćwiczenia w parach, często wywołujące wzruszenie, to nieoceniona zaleta. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w kursie i polecamy przyszłym parom.

Olga i Wojtek | Warszawa

Bardzo rzeczowe i życiowe warsztaty. Forma online weekendowa – trafiona w 10. Nauki połączone z ćwiczeniami. Zeszyt ćwiczeń, zachęcał i motywował do wspólnych rozmów i dyskusji. Nie są to puste hasła czy slogany jakich w naszych czasach bardzo dużo. Nauki poparte były przykładami z życia małżeństwa, które nie bało się być w pełni szczerymi. Wartości przekazane na spotkaniach zostaną z nami na zawsze.
Dziękujemy serdecznie.

Agnieszka i Przemek | Warszawa

Dzięki temu wspaniałemu i doświadczonemu małżeństwu oraz księżom, odkryliśmy zakątki naszego związku wcześniej nieodkryte. Poprzez ich świadectwa i naukę doszliśmy już dziś tam, gdzie sami wędrowalibyśmy przez kilka lub kilkanaście kolejnych lat albo i dłużej. Poza świetną organizacją kursu i nieocenioną wiedzą merytoryczną otrzymaliśmy coś jeszcze: ogromną dawkę praktycznej wiedzy o nas samych w postaci zeszytu ćwiczeń, który będzie nam towarzyszył przez całe życie. „Co Bóg złączy, człowiek niech nie rozdziela.”

Weronika & Piotrek | Warszawa

Kurs był dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się ze może być tak ciekawie przeprowadzony. Małżeństwo z bardzo długim stażem, podające przykłady z własnego życia-strzał w 10! Dodatkowo zeszyt ćwiczeń który bardzo motywuje do rozmowy na przeróżne tematy. Dziękujemy serdecznie!

Patrycja i Bartłomiej | Warszawa

Bardzo ciekawy i dobrze przeprowadzony kurs przedmałżeński. Poruszane ważne treści i wszystko przebiegło sprawnie.

Ada i Mateusz | Lidzbark Warmiński

Ze względu na trwająca epidemię odbywaliśmy kurs online i jesteśmy bardzo zadowoleni. W 2 dni mogliśmy wysłuchać i dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat małżeństwa i nas samych. Bardzo dziękujemy że mogliśmy odbyć ten kurs w komfortowych dla nas warunkach bo we własnym domu,.. Dziękujemy i Pozdrawiamy

Ewa i Arek | Zalewo

Z uwagi na pandemię oraz charakter mojej pracy zmianowej i wyjazdowej narzeczonego, bardzo długo szukaliśmy kursu, który mógł spełnić nasze wymagania. Forma prowadzonych zajęć skłania do aktywnego spędzania czasu ze swoim wybrankiem. Zwięźle i na temat. Pozwala na odkrycie nowych rzeczy o naszej drugiej połówce, o czym wcześniej nawet by się nie zdarzyło nam pomyśleć. Skłania do refleksji, w przystępny sposób – angażuje tak, że człowiek sam chce zgłębić temat poruszany na zajęciach, bądź w ćwiczeniach. Dzięki tym zajęciom zbliżyliśmy się do siebie. Do wypełnionych skryptów na pewno zajrzymy jeszcze przed ślubem. Sprawna organizacja.

P.S. Najlepsze przykłady z życia wzięte.

Dziękujemy jeszcze raz i serdecznie pozdrawiamy.

Natalia i Tomasz | Wołomin

Kurs organizowany w bardzo fajnej atmosferze i formie. Dzięki niemu mogliśmy porozmawiać na tematy przez nas rzadko poruszane. Jest to bardzo duża wartość dla naszego związku. Pozdrawiamy serdecznie prowadzących i zachęcamy innych do udziału w tych kursach 🙂

Beata i Adrian | Miłakowo

Nie będziemy ukrywać, że do kursu podchodziliśmy jak do formalności „do odhaczenia” przed ślubem. I zdaje się, że nieprzypadkowo w tym wszystkim trafiliśmy właśnie na ten kurs 🙂
Bardzo pozytywnie się zaskoczyliśmy! Kurs był świetnie prowadzony a tematy bardzo życiowe. Prawdziwym hitem są jednak ćwiczenia. Wydawało się nam, że dużo ze sobą rozmawiamy na różne tematy i znamy się bardzo dobrze. Okazało się jednak, że przez ten weekend nauczyliśmy się o sobie wiele nowych rzeczy. Już postanowieliśmy, że te ćwiczenia z nami zostają. Planujemy je powtarzać co roku i obserwować jak zmienia się nasz związek i my sami.
Forma weekendowa oczywiście ma swoje plusy i minusy. Olbrzymią dla nas zaletą było to, że spędziliśmy cały weekend przyglądając się naszemu związkowi, relacji z Bogiem i innymi ludzmi, naszym wartościom. Nie ukrywamy jednak, że był to baaardzo intensywny czas 🙂
Po tym kursie zrozumieliśmy po co to wszystko, dlaczego takie kursy się odbywają. Wszystkim parom życzymy, by trafiały właśnie na takich prowadzących!
Dziękujemy!

Gosia i Andres | Reykjavík

Zdecydowaliśmy się na kurs weekendowy ze względu na dużą ilość obowiązków zawodowych. Uważamy, że na kursie poruszane były ciekawe treści merytoryczne które były prowadzone przez doświadczone małżeństwo. Weekendowy kurs przedmałżeński pomógł nam poruszyć wiele kwestii życiowych, pokazał nam jak mamy rozmawiać oraz pozwolił nam na wiele refleksji.
Pozdrawiamy prowadzących i dziękujemy.

Karolina& Patryk | Nowe Miasto Lubawskie

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Porusza on ważne treści. Podobały nam się wykonywane ćwiczenia, dzięki nim mieliśmy okazję przedyskutować wiele kwestii dotyczących naszego wspólnego życia. Dziękujemy i polecamy.

Ewa i Paweł | Toruń

Nasz kurs odbył się w formie online , z powodu panującej pandemii ,ale nie spodziewaliśmy się,że może być taki ciekawy ,interesują i życiowy . Podczas kursu weekendowego w domu mieliśmy dużo swobody na rozwiązywanie i omawianie zadań we dwoje ,było to bardzo komfortowe. Małżeństwo,które prowadzi kurs zn się na tym w 100%. Dzięki temu kursowi spojrzeliśmy na nas inaczej. Dziękujemy i będziemy polecać innym narzeczonym. Pozdrawiamy 🙂

Monika i Marcin | Nowe Miasto Lubawskie

Kurs przedmałżeński bardzo miło nas zaskoczył. Poruszane treści były przedstawiany w sposób zrozumiały i interesujący. Na kursie panowała przyjazna atmosfera, która sprzyjała temu, że nauk słuchało się z zaciekawieniem. Wszystkim narzeczonym serdecznie polecamy. Ola i Michał

Aleksandra i Michał | Iława oraz Przasnysz

Byliśmy sceptycznie nastawieni do kursu, ale po odbyciu go całkowicie zmieniliśmy podejście do tego. Naprawdę warto ponieważ otwiera oczy na wiele aspektów małżeństwa. Para z długoletnim stażem oraz księża wytłumaczyli dokładnie wiele spraw o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Jeszcze raz chcieli byśmy podziękować za merytoryczne i wyczerpujące zajęcia.

Beata i Tomasz | Skierniewice

Kurs odbył się w formie online, treści oraz zadania, które podczas kursu wykonywaliśmy pozwoliły nam jeszcze lepiej się poznać i utrwalić nasz związek. Spotkania dodatkowe z księżmi przygotowały do tego jak będzie przebiegała sama ceremonia oraz przygotowanie przed ślubem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Polecamy każdemu, nie będziecie żałowali ani minuty.

Romek i Ola | Wrocław

Kurs odbył się w wygodnej, weekendowej formule i pozwolił nam zdobyć nową perspektywę na nasz związek i przyszłe małżeństwo. Prowadzący wykazali się kompetencją i obszerną wiedzą, prowadzili wykłady w sposób interesujący i skutecznie przekazywali bogatą wiedzę. Ćwiczenia do wykonania stanowiły dla nas podstawę do rozmowy o wielu ważnych kwestiach i utwierdziły w przekonaniu, że tworzymy dobry związek i chcemy go jeszcze wzmocnić mocą sakramentu. Szczerze polecamy wszystkim szczęśliwym narzeczonym.

Dagmara i Jakub | Warszawa

Z powodu pandemii kurs odbył się w formie online, ale wyszło bardzo, bardzo dobrze – otrzymaliśmy zeszyt ćwiczeń, wszelkie niezbędne informacje, a organizacja kursu online bez zarzutu. Bardzo sympatyczni prowadzący, zwięzłą forma, a do tego połączenia zdalne również z księżmi. Na duży plus wspólne ćwiczenia w parach – można się naprawdę dowiedzieć o sobie czegoś nowego, nawet długo się znając, a forma i treść zadań warsztatowych zachęca do szczerości i wyjaśniania wątpliwości 🙂
Dziękujemy i polecamy ten kurs.

Justyna i Jakub | Warszawa

Kurs był dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się ze może być tak ciekawie przeprowadzony. Małżeństwo z bardzo długim stażem, podające przykłady z własnego życia. Prawdziwym hitem są jednak ćwiczenia. Wydawało się nam, że dużo ze sobą rozmawiamy na różne tematy i znamy się bardzo dobrze. Okazało się jednak, że przez ten weekend nauczyliśmy się o sobie wiele nowych rzeczy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Polecamy każdemu, nie będziecie żałowali ani minuty.

Łukasz i Marta | Kępno

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Zostały na nim poruszone wszystkie najważniejsze treści z którymi powinni zapoznać się wszyscy narzeczeni. Do każdej katechezy wspólnie z narzeczonym realizowaliśmy ćwiczenia, które były zaczątkiem do długich dyskusji. Kurs ten pozwolił uporządkować nam niektóre tematy oraz poznać się jeszcze lepiej. Dodatkowo prowadzący to przemili ludzie, a sama forma kursu (weekendowa online) niczym nie umniejsza kursom realizowanym w dłuższym czasie.
Polecamy:)

Daria i Radek | Antoninów/ Łódź

Kurs bardzo nam się podobał. Mimo, że z racji pandemii odbył się w wersji on-line był ciekawy i niezwykle cenny. Wartościowe były dla nas także wszystkie ćwiczenia, dzięki którym szerzej spojrzeliśmy na wiele kwestii. Cieszymy się, że mogliśmy odbyć go pod okiem szczęśliwego małżeństwa z wieloletnim stażem. Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

Karolina i Artur | Elbląg

Bardzo dziękujemy za kurs, który z powodu pandemii odbył się on-line.
Mimo że byliśmy sceptycznie nastawieni do kursów przedmałżeńskich, ten bardzo miło nas zaskoczył niż te o których nam opowiadano. Omówione zostały ważne kwestie a same ćwiczenia dały nam dużo radości jak i powodów do wspólnej dyskusji. Pozwoliło nam to lepiej poznać siebie jaki i narzeczoną/narzeczonego. Kurs wniósł dużo dobrego w nasze życie a do zeszytów, w których realizowane były zadania na pewno jeszcze wrócimy 🙂
Pozdrawiamy.

Justyna i Piotr | Nidzica

Po raz pierwszy zetknęliśmy się z kursem online. Na początku byliśmy sceptycznie nastawieni do takiej formy kursu. Po 3 dniach i odbytym kursie nasze zdanie się zmieniło. Kurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Tematy które były poruszone wycisnęły podczas kilkunastu godzin wykładu całą esencję i najważniejsze treści tak ogromnie poważnej sprawy jakim jest związek sakramentalny. Same ćwiczenia dały nam okazję do głębszego poznawania siebie oraz możliwości poruszenia ważnych tematów. Cieszymy się ,że mogliśmy go odbyć pod okiem tak doświadczonego małżeństwa. Pozdrawiamy serdecznie prowadzących – Panią Barbarę i Pana Andrzeja.

Agnieszka i Rafał | Warszawa

Polecamy wszystkim i dziękujemy za ten czas, który był dla nas okazją do lepszego poznania siebie i przygotowania się do nowej roli jaką jest małżeństwo i rodzina. Jesteśmy oboje pod wrażeniem Państwa postawy, życzliwości, szacunku dla słuchaczy, bez moralizowania i przekonywania do jedynej słusznej racji. Tematy katechezy były bardzo ciekawe, sprowadzały się do ważnych zagadnień w obszarze teologii, psychologii oraz medycyny. Przed rozpoczęciem kursu wydawało nam się, że dużo ze sobą rozmawiamy i wiemy o sobie już prawie wszystko, jednak w jego trakcie okazało się, że czeka nas jeszcze wiele tematów wartych dyskusji, wykonywane ćwiczenia były ciekawą lekcją, pożytecznym czasem umacniania naszej relacji, dzielenia się spostrzeżeniami, rozpoznawania naszych słabych punktów i tych bardzo mocnych 🙂

Dorota i Łukasz | Iława

Bardzo dużo treści skondensowanych w dwa dni. Przystepna forma weekendowa w formie e-learningu. Polecam dla zabieganych.

Karolina i Mateusz | Kajkowo

Z powodu pandemii kurs odbył się on-line. W dwa dni wszystko zostało przekazane bardzo zwięźle. Bardzo dziękujemy i serdecznie polecamy wszystkim parom

Patrycja i Marcin | Warszawa

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kursie online. Kurs przeprowadzony profesjonalnie, prowadzący potrafią zainteresować przekazywanymi informacjami i nie brakuje im poczucia humoru. Dzięki tym atutom przyjemnie spędzało się czas przed komputerem, a czas się nie dłużył. Tematy podejmowane na kursie były życiowe, a nie regułki książkowe oderwane od rzeczywistości.
Gorąco polecamy 🙂

Sylwia i Adam | Łomianki

Kurs polecił nam proboszcz z parafii moich rodziców, pomimo tego, że kurs mieliśmy na miejscu, zdecydowaliśmy się wziąć udział w polecanym kursie i jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. Zostały poruszone bardzo ważne tematy, dowiedzieliśmy, się nad czym musimy jeszcze popracować aby nasz związek był jeszcze lepszy. Podobały nam się ćwiczenia nad którymi pracowaliśmy wspólnie z narzeczonym, dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o samych sobie, co robimy źle, z czym radzimy sobie bardzo dobrze. Z czystym sercem stwierdzamy, że Państwo Barbara i Andrzej to profesjonaliści, pełni pasji i wiary, swoją postawą zrobili na nas ogromne i bardzo dobre wrażenie. Poprzez drobne gesty i podejście prowadzących czuliśmy się jak w domu. Bardzo dziękujemy za kurs, który będziemy pamiętali do końca życia

Ula i Tomek | Gdańsk

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że postawił na naszej drodze takich wspaniałych i wartościowych ludzi jak Państwo prowadzący kurs, którzy podzielili się z nami swoim życiowym doświadczeniem, udzielili wielu cennych wskazówek i zwrócili uwagę na z pozoru błahe rzeczy, które mają ogromne znaczenie w codziennym życiu. Pomimo bardzo krótkiego czasu jesteśmy bogatsi o bezcenną wiedzę, którą możemy teraz jedynie pogłębiać i za to bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy, że to właśnie Państwo zaznaczyli swoją obecność u progu naszego wspólnego życia i życzymy wszystkim aby każde małżeństwo choć w części świeciło tak pięknym przykładem jak Państwo i miało szczęście przeżyć tak dobry kurs. Szczęść Boże i niech dalej Bóg Wam błogosławi 🙂

Ania i Mateusz | Iława

Jesteśmy Bardzo zadowoleni z kursu przedmałżeńskieg ,który odbył się w formie online z powodu panującej pandemi. Chcielibyśmy bardzo podziękować za poświęcony czas i przygotowanie nas do małżeństwa. Czas spędzony na kursie przekazał nam ,że możemy jeszcze bardziej poznać siebie ,a także że mamy jeszcze wiele tematów do omówienia. Ćwiczenia były bardzo ciekawe poznawcze do umocnienia naszych relacji wykonując ćwiczenia miało się niedosyt informacji ,które możemy dowiedzieć się od siebie nawzajem. Z czystym sumieniem mogę polecić państwa Barbara i Andrzeja to ludzie pełni wiary i z wielką pasją. Dziękujemy i Serdecznie Pozdrawiamy.

Dżesika i Kamil | Morąg

Nie spodziewaliśmy się z narzeczonym, że kurs przedmałżeński może być poprowadzony w tak ciekawy sposób i poruszać aspekty, z którymi na co dzień każda para musi się zmierzyć. Ze względu na pandemię został on poprowadzony w trybie online, jednak nie stanowiło to żadnego problemu, czy bariery komunikacyjnej między prowadzącymi, a uczestnikami. Śmiemy nawet sadzić, że taka forma spotkań dała nam wiekszą przestrzeń do wyrażania siebie, swoich uczuć i oczekiwań, gdyż podczas części praktycznej spotkanie było zawieszone, a my w tym czasie mogliśmy w cztery oczy dyskutować na poruszany temat. Kurs przedmałżeński prowadzony jest przez doświadczone małżeństwo, które nie ukrywa niedoskonałości swojego związku i stale stara się pogłębiać małżeńskie relacje. Jest to idealna forma przygotowań do sakramentu małżeństwa dla zabieganych. Wiedza jest skondensowana, a duża ilość praktycznych ćwiczeń pozwala na weryfikację naszych poglądów oraz dogłębne przeanalizowanie podanej wcześniej wiedzy. Absolutnie nie był to czas stracony, a owoce tych spotkań mamy nadzieję, że będą w nas wzrastać jeszcze przez długi czas.

Ola i Paweł | Warszawa

Bardzo duża dawka wiedzy i informacji, które należy przepracować w swoim związku co pozwoli na lepsze poznanie. Do przekazanych materiałów oraz ćwiczeń można powracać w przyszłości w przypadku nieporozumień i kryzysów w małżeństwie, co na nowo powinno wzmocnić więź między małżonkami.

Anna i Krzysztof | Warszawa

Głównym czynnikiem determinującym wybór tego kursu przedmałżeńskiego były pozytywne opinie na jego temat. Chcieliśmy by był to dla nas wyjątkowy czas i absolutnie nie zawiedliśmy się.
Kurs odbył się w formie online, ale był to bardzo dobrze przepracowany czas. Zajęcia prowadzone były w bardzo serdecznej atmosferze przez małżeństwo, posiadające duże życiowe doświadczenie. Państwo Barbara i Andrzej podzielili się świadectwem swojego małżeństwa, dali nam wiele cennych wskazówek. Zachęcili nas do poruszenia wielu ważnych spraw dotyczących naszego związku. Ćwiczenia, które wykonywaliśmy w parach pozwoliły nam zbliżyć się do siebie jeszcze bardziej i głębiej się poznać. Przez ten weekend nauczyliśmy się o sobie wielu nowych rzeczy.
W przyszłości (nawet po ślubie) na pewno będziemy zaglądać do materiałów z kursu.
Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie.

Magdalena i Marcin | Piła

Kurs oprócz ciekawie przedstawionej teorii zawiera mnóstwo ćwiczeń do wykonania przez przyszłych małżonków, co daje możliwość jeszcze lepszego poznania się. O kursie dowiedzieliśmy się z polecenia znajomych i myślimy, że też będziemy polecać go innym. Dziękujemy za poświęcony czas!

Sylwia i Kamil | Gdańsk

Dla nas kurs był czymś w rodzaju wsparcia i ewangelizacji. Otworzył nam oczy na wiele spraw związanych z naszym wspólnym życiem i budowaniem rodziny. Pani Barbara i Pan Andrzej przedewszystkim wprowadzili i zachęcili nas do dialogu, pokazali ,,narzędzia” do prawidłowej komunikacji. Ćwiczenia, które wykonywaliśmy w trakcie trwania kursu – dały nam możliwość głębszego poznania naszych potrzeb i oczekiwań względem dalszego, wspólnego. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie i czas nam poświęcony.

Agnieszka i Paweł | Elbląg

Mieliśmy przyjemność uczestniczenia w spotkaniach Online z Panią Barbarą i Panem Andrzejem.
Z zajęć przeprowadzonych przez Państwa wynieśliśmy ogromną wiedzę, refleksję. To miał być czas dla Nas i taki też był. Był to przystanek od codzienności czasami braku czasu. Tematy które są fundamentem w budowaniu małżeństwa oraz ćwiczenia które skłoniły nas do wielu dyskusji były prowadzone w sposób bardzo ciekawy oraz zrozumiały. Jesteśmy bardzo wdzięczni za poświęcony nam czas aby dobrze przygotować się do sakramentu małżeństwa. Życzymy dalszej owocnej pacy na kolejne lata. Szczęść Boże.

Paulina i Dawid | Krotoszyny

Kurs ze względów epidemicznych odbył się w formie online i prowadzony był przez małżeństwo z długoletnim stażem.
Nasza opinia – jak najbardziej pozytywna. Poruszane tematy uświadamiają czym jest małżeństwo i skłaniają do wspólnej, głębokiej refleksji nad miłością, związkiem, przyszłością i wzajemnymi oczekiwaniami. Ćwiczenia i część warsztatowa kursu pokazała nam jak dobrze się znamy.
W ramach kursu odbyły się dwa spotkania z osobami duchownymi, którzy w rzeczowy ale i bardzo przystępny sposób opowiadali o samej ceremonii ślubnej oraz duchowym przygotowaniu się do sakramentu.
Dziękujemy prowadzącym za poświęcony czas i przekazaną wiedzę opartą na długoletnim doświadczeniu w życiu małżeńskim.

Bernadeta i Przemek | Kwidzyn

Mieliśmy przyjemność uczestniczenia w spotkaniach Online z Panią Barbarą i Panem Andrzejem.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonego kursu. Wszystkie tematy które zostały poruszone podczas kursu zostały omówione w 100%. Polecamy serdecznie.

Katarzyna i Konrad | Morąg

Kurs odbył sie w formie online. Zajęcia prowadzone w ciekawy sposób. Dużo ćwiczeń dzięki którym możemy poznać się lepiej 😀Serdecznie polecamy parom , którym zależy na szybkim kursie przedmałżeńskim.

Kamila i Damian | Morąg

Polecamy wszystkim narzeczonym kurs przedmałżeński organizowany przez Panią Barbarę oraz Pana Andrzeja. Kurs otworzył nam szersze perspektywy na to jaką pracę jeszcze powinniśmy wykonać w naszej relacji oraz komunikacji. Dzięki wykonywanym ćwiczeniom mogliśmy się jeszcze lepiej poznać oraz podjąć ciekawe dyskusje. Z całego serca dziękujemy za poświęcony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ola i Marcin | Gdańsk

Ze względu na pandemię kurs odbywał się w formie zdalnej, w rodzinnej atmosferze. W pierwszej kolejności prowadzący omawiali dane zagadnienie, a następnie mieliśmy czas na rozmowy ze sobą i wykonanie zadań. Bardzo pomocne były pytania, dzięki którym mogliśmy się jeszcze lepiej poznać. Niewątpliwą zaletą sąkursu jest fakt, iż prowadzony jest przez małżeństwo z wieloletnim stażem. Serdecznie polecamy kurs i przesyłamy pozdrowienia dla prowadzących jednocześnie życząc wielu kolejnych szczęśliwych lat!
Dziękujemy!

Ewelina i Robert | Warszawa

Jesteśmy po zakończonych naukach, pokazały nam, że małżeństwo to ciągła praca trwająca całe życie nad relacją mąż – żona. Zgodnie z naukami i radami życiowymi podanymi przez doświadczone małżeństwo Pani Barbary i Pana Andrzeja, będziemy wracać do tych nauk, rad i stosować je podczas takiej potrzeby ( która mamy nadzieje ze się nie wydarzy ). Każdemu polecamy podobne doświadczenie w obecności tych Państwa.
Pozdrawiamy gorąco.

MAJA PATRYK | IŁAWA

Weekendowy kurs przedmałżeński w przedstawionej formie jest doskonałym sposobem na przygotowanie się do małżeństwa. W sposób zwięzły, sprawny i konkretny są poruszane istotne zagadnienia z zakresu życia małżeńskiego, relacji samopoznania, umiejętności rozmowy w małżeństwie oraz wartości i zasad jakie powinni znać przyszli małżonkowie. Kurs jest wzbogacany wiedzą praktyczną i cennymi radami przekazywanymi przez prowadzących. Zajęcia są bardzo intensywne ale niezwykle interesujące i absorbujące. Ćwiczenia zachęcają, a wręcz prowokują do prowadzenia rozmów z narzeczoną/narzeczonym na tematy wcześniej świadomie lub nie nieświadomie pomijane. Po odbyciu kursu czujemy się bardziej na siebie otwarci, bardziej rozumiemy siebie wzajemnie oraz posiadamy wiedzę w zakresie wspólnego prowadzenia życia, współdziałania, planowania rodziny, rozwiązywania problemów i konfliktów. Naszym zdaniem jest to idealna forma przeżywania przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Karolina i Mateusz | Łochów

Kurs była dla nas ogromnym pozytywnym zaskoczeniem. Były bardzo ciekawe wykłady i jeszcze ciekawsze ćwiczenia, które pozwalały poznać nam się jeszcze lepiej, omówić rzeczy, o których pewnie nawet nie pomyślelibyśmy, aby je poruszyć przed zawarciem małżeństwa. Serdecznie polecamy!

Marta i Tomek | Poznań

Szczerze mówiąc jesteśmy mile zaskoczeni i mega zadowoleni z tych kursów przedmałżeńskich, tym bardziej gdyż przebywamy obecnie za granicą i dla nas ten weekendowy kurs online okazał się strzałem w dziesiątkę. Kurs prowadzi doświadczone małżeństwo z długoletnim stażem, które wytłumaczyło nam jak postępować aby umacniać naszą więź. Mieliśmy dużo fajnych ćwiczeń podczas których mieliśmy czas tylko dla siebie i naszej szczerej rozmowy. Te rozmowy i ćwiczenia nas zbliżyły i bardzo nam się przydały ponieważ nauczyliśmy się jak jeszcze lepiej prowadzić dialog. Jesteśmy bardzo wdzięczni i gorąco polecamy.

Agnieszka i Sławek | Chorley

Uczestniczyliśmy w weekendowym kursie online. Uważamy, że jest to kurs godny polecenia. Bardzo dużo się nauczyliśmy, rozwiązując wspólnie ćwiczenia mieliśmy czas aby porozmawiać na tematy bardzo ważne w naszym przyszłym życiu i małżeństwie.
Z całego serca polecamy!

Aleksandra i Mateusz | Warszawa

Z powodu nadal trwającej pandemii kurs odbył się online. Utwierdził nas tylko w zrozumieniu, że podczas małżeństwa musimy pamiętać o tym, że istniejemy także osobno i bez wewnętrznego dialogu trudno nam będzie wspierać się nawzajem. Ćwiczenia, które należało wykonać w parach to świetny pomysł, żeby porozmawiać o nawet trudnych sprawach. Polecamy

Dominika i Michał | Warszawa

Bardzo konkretny, wartościowy kurs przedmałżeński prowadzony przez małżeństwo z wieloletnim stażem. Bardzo podobało nam się podejście prowadzących oraz pokazanie nam, że w każdym, nawet najlepszym, małżeństwie czasem może przytrafić się kryzys. Właśnie dzięki tym zajęciom i wskazówkom już wiemy jak powinniśmy sobie z nim radzić. Kurs umocnił naszą relację i mimo, że każdy z nas ma swoje wady i zalety to będziemy je razem zwalczać i pielęgnować, by nasz związek był trwały. Dziękujemy.

Aneta i Mateusz | Brodnica

Rewelacyjne podejście oraz ogrom wiedzy podpartej własnym doświadczeniem i świadectwem – tak w jednym zdaniu możemy opisać parę prowadzącą kurs, Panią Barbarę i Pana Andrzeja. Z całego serca polecamy sam kurs, jak również materiały, które otrzymaliśmy. Na pewno będziemy do nich wracać w przyszłości. Dziękujemy za ten cenny dla naszej relacji czas!

Joanna i Łukasz | Świnoujście

Weekendowy kurs „co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela” to piękna wędrówka do wnętrza obojga narzeczonych, którzy aspirują do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Kurs merytorycznie bardzo dobrze opracowany, wciągający i zmuszający do refleksji, których nikt się nie spodziewał. Szeroki wachlarz ćwiczeń, otwartość i pasja w dzieleniu się wiedzą przez Prowadzących sprawia, ze nie ma czasu na nudę. Z całego naszego ❤️ polecamy ten kurs przedmałżeński 😊 Prowadzącym Państwu Barbarze i Andrzejowi Chołoszczyńskim serdecznie dziękujemy za mile spędzone godziny 💐 Młodym przyszłym Parom życzymy dużo szczęścia 🍀

Dagmara i Damian | Wrocław

Weekendowy kurs „Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela” bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Super podejście prowadzących, ogromna wiedzą przekazana w świetny sposób . Dziękujemy i szczerze polecamy przyszłym Młodym Parom 😉

Kasia Michał | Nowe Miasto Lubawskie

Mieliśmy okazję ( a nawet przyjemność ) uczestniczyć w organizowanym przez panią Barbarę i pana Andrzeja kursie. Wiedza jaką otrzymaliśmy jest bardzo wartościowa i na pewno pozwoli nam rozwijać i pielęgnować nasze małżeństwo. Serdecznie polecamy wszystkim sceptykom, którzy uważają, że nie muszą pracować nad swoim związkiem 😉 Kurs przebiegał w przyjaznej atmosferze z bardzo dobrze zaplanowanym czasem. Forma online umożliwiła nam rozmowy „na swoim gruncie” co skłaniało do otwartości i przełamania barier. Dziękujemy za owocny kurs, otwartość Prowadzących i gorąco polecamy! 🙂

Ania i Bartek | Iława

Weekendowy kurs to bardzo fajne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy nie mają zbyt wiele czasu na cotygodniowe nauki. Dzięki temu, że trafiliśmy na ten kurs mogliśmy spojrzeć na pryzmat małżeństwa w inny sposób. Państwo prowadzący to kochające się małżeństwo, które dało nam cudowne świadectwo swojego długoletniego małżeństwa. Dzięki nim wiemy, że te nauki nie pójdą na marne i zostaną z nami. Bardzo polecamy ten kurs osobom, które mają mało czasu, ale chcą coś wynieść i praktykować w swoim małżeństwie

Oktawia i Jarek | Katowice

Weekendowy kurs online to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na cotygodniowe nauki przez pracę lub szkołę. Kurs prowadzi doświadczone małżeństwo, które przekazuje swoje doświadczenia i tłumaczy jak postępować aby umacniać więź małżonków. Posiadają ogromną wiedzę i potrafią ją przekazać innym. Na spotkaniach było bardzo dużo ćwiczeń, podczas których mieliśmy czas na szczerą rozmowę.
Serdecznie polecamy i dziękujemy za poświęcony czas 🙂

Oliwia i Marcin | Żory

Było to dla nas miłe przeżycie móc uczestniczyć w naukach. Zważywszy na nasz staż dobrze było podsumować dotychczasowe doświadczenia i spojrzeć na Nasz związek z innej perspektywy.
Poruszane było wiele aspektów na które już mieliśmy sposobność rozmawiać/rozważać – jednak niektóre były bardzo pomocne, bo sami nie pomyślelibyśmy o nich.
Cieszymy się, że trafili się nam państwo – doświadczenie i wiedza nie do podważenia.
Dziękujemy:-)

Jakub z Karoliną | Gdańsk

Bardzo dziękujemy za ten weekend! Był to niezwykle owocny czas 🙂 Będąc szczerym nie sądziliśmy, że aż tyle z niego wyniesiemy, bo od liceum należymy do katolickich wspólnot młodzieżowych i mamy za sobą wiele różnych rekolekcji, formacji i spotkań. Pani Barbara i Pan Andrzej to para z wieloletnim stażem małżeńskim i doświadczeniem, którzy dzielą się swoim świadectwem i przekazują w prosty, merytoryczny sposób wiedzę i własne spostrzeżenia na temat życia w związku małżeńskim!

Ola i Kacper | Elbląg

Na samym wstępie pragniemy podziękować Pani Barbarze oraz Panu Andrzejowi za wspaniale spędzony czas oraz za to czego mogliśmy się od Państwa nauczyć.
Potężna dawka wiedzy, wspaniale przygotowane warsztaty oraz zeszyty ćwiczeń, a co najważniejsze ogrom ciepła i empatii.
Dziękujemy z całego serca za ten wspólnie spędzony czas.

Dominika i Denis | Katowice

Dziękujemy za przygotowanie kursu „Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela”.

W czasie kursu poruszyliśmy tematy, które pozwoliły nam na długie godziny rozmów o naszych planach, oczekiwaniach i uczuciach. Świetne doświadczenie dla osób wchodzących w związek małżeński, czujemy, że dostaliśmy pakiet informacji, najlepszych praktyk i doświadczeń. Polecamy 🙂

Iza i Kuba | Pruszków

Bardzo polecamy Weekendowy kurs „Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela”.Duża dawka wiedzy na temat wspólnego życia ,ćwiczenia które skłaniają do rozmów i doświadczeni prowadzący z wieloletnim stażem małżeńskim . Dziękujemy za przekazaną wiedzę!

Daria i Mateusz | Iława

Weekendowy kurs przedmałżeński „Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela” utwierdził nas w przekonaniu co do swoich uczuć ,o które trzeba dbać i pielęgnować ,aby dały one owoc lepszego życia rodzinnego w wierze w Boga. Tematyka zajęć pozwoliła nam upewnić się w naszych przekonaniach co do wspólnego życia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za przekazaną wiedzę i praktyki. Dziękujemy i polecamy kurs przyszłym Młodym Parom.

Kasia i Michał | Iława

Mówiąc szczerze, to nie spodziewaliśmy się, że ten kurs okaże się tak fajnie przydatny. Skłonił nas do wielu poważnych rozmów i dzięki nim bardziej się zrozumieliśmy i upewniliśmy się, że marzymy o tym by razem w małżeństwie spędzić resztę życia.
Bardzo polecamy ten kurs każdemu, niezależnie czy przed ślubem, czy po.

Edyta i Daniel | Elbląg

Byliśmy bardzo mile zaskoczeni formą i jakością kursu, przez co będziemy go polecać innym parom!
Omawiane zagadnienia zainicjowały wiele ważnych konwersacji w naszym związku i pozwoliły nam lepiej się zrozumieć. Z pewnością będziemy wracać do rozmów i naszych notatek w zeszycie ćwiczeń, nawet po ślubie.
Uważamy, że ten kurs jest bardzo wartościowy dla związku i cieszymy się, że mogliśmy w nim wziąć udział.

Dziękujemy Pani Barbarze i Panu Andrzejowi za przygotowanie kursu i za podzielenie się swoim doświadczeniem w tworzeniu małżeństwa.

Justyna i Marcin | Wrocław

Weekendowy kurs przedmałżeński okazał się dla Nas dobrym ćwiczeniem duchowym i refleksją nad tym jakie fundamentalne czynniki kształtują Naszą relację. Dzięki niej mogliśmy skonkretyzować wzajemne przekonania i głęboko spojrzeć na słowo miłość, jak powinno ono być rozumiane w życiu małżeńskim.

Dziękujemy Pani Barbarze i Panu Andrzejowi za bardzo ciekawie poprowadzone spotkania i za podzielenie się swoimi doświadczeniami z małżeńskiego życia Piękne jest dzielić się taką miłością. Z pewnością możemy polecić kurs Parom przygotowującym się do sakramentu małżeństwa.

Małgorzata i Tomasz | Lubawa

Pojechaliśmy na kurs z nadzieją, że dzięki niemu będziemy mogli przygotować się do ślubu w sposób duchowy. I tak też się stało. Może nie dowiedzieliśmy się o sobie niczego nowego, ale dzięki ćwiczeniom, niektóre kwestie zostały głośno i wprost wypowiedziane. Z mojej strony (narzeczonej) nie zabrakło również łez wzruszenia. Podsumowując, nasze głowy odpoczęły od przyziemnych obowiązków a nasza więź umocniła się. To co szczególnie się nam przydało, to rozmowa z Księdzem na temat spowiedzi przedślubnej oraz temat naturalnego planowania rodziny. Mamy nadzieję, że wszystkie cenne wskazówki prowadzących uda się nam wprowadzić w życie naszej rodziny. Najpiękniejsze a zarazem najważniejsze zdanie, które usłyszeliśmy podczas kursu, a które nam teraz cały czas towarzyszy, to to, że ta osoba obok- narzeczona/narzeczony ma być dla mnie najważniejszą osobą na całym świecie, przez którą jestem nieustannie obdarowywany.
Polecamy każdemu świadomie przeżyć ten kurs! To może naprawdę wiele zmienić- zwłaszcza w kwestii komunikacji.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy 🙂

Magda i Tomek | Starogard Gdański

Kurs okazał się dobrą okazją do poświęcenia czasu na poważne rozmowy i refleksje, na przypomnienie sobie tego, co jest najważniejsze i ugruntowanie fundamentalnych założeń. Polecamy go każdemu, a przede wszystkim parom, które nie chcą przeżyć tych przygotowań obojętnie, a w sposób czynny i świadomy. Poświęcając cały weekend na kurs skupiliśmy się tylko na tym, przez co przeżyliśmy go w 100% i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni. Dodatkowo, możliwość uczestnictwa w Nabożeństwie w intencji narzeczonych była bardzo miłym gestem na zakończenie. Całość prowadzona w sposób sympatyczny, ciepły, ale jednocześnie szczery i zdecydowany. Polecamy i namawiamy!

Patrycja i Wojciech | Grójec

Nie spodziewaliśmy się, że tak bardzo spodoba nam się kurs. Dzięki niemu cały weekend mogliśmy w 100% poświęcić sobie. Ćwiczenia wykonywane na kursie pozwoliły nam wyjaśnić pewnie kwestie i tematy oraz utwierdzić nasze uczucia. Po tym weekendzie czujemy, że nasz związek jest jeszcze bardziej nierozerwalny niż był przed. Jestesmy bardzo wdzięczni, że tak duchowo i refleksyjnie mogliśmy przygotować się do naszego ślubu.

Dziękujemy jeszcze raz i będziemy polecać ten kurs naszym znajomym ♥️

Dominika i Michał | Toruń

Trafiliśmy na kurs z polecenia i był to bardzo dobry dla nas czas. Wspaniała okazja na głębsze poznanie drugiej osoby. Potężna dawka wiedzy, wspaniale przygotowane warsztaty oraz zeszyty ćwiczeń, a co najważniejsze ogrom ciepła i empatii.
Dziękujemy z całego serca za ten wspólnie spędzony czas. <3

Marta i Radek | Olsztyn

Odbyty kurs przedmałżeński otworzył nam oczy na wiele kwestii związanych z małżeństwem, o których wcześniej nie myśleliśmy. Warsztaty umożliwiły nam omówienie tych trudnych, ale jakże ważnych kwestii dotyczących naszej relacji. Uświadomiliśmy sobie, że nasze wartości są różne i nie we wszystkim się zgadzamy, mimo to zależy nam na tym aby iść przez życie razem i dochodzić do kompromisu w małżeństwie. Uważamy, że materiały przekazane nam na kursie zawierają cenną wiedzę i obiecaliśmy sobie często do nich wracać w przyszłości. Cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na ten kurs i polecamy go innym parom, które poważnie podchodzą do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Justyna i Jakub | Okolice Warszawy

W 2 dni maksymalnie wykorzystany czas, przekazane najważniejsze treści, które będą nam pomagały w całym Naszym Małżeństwie. Dużo pracy z partnerem, co pozwoliło czasami spojrzeć inaczej na pewne sprawy. Wiele rozmów z partnerem przed nami, bo nie da się wszystkiego omówić na kursie, ale dzięki niemu, łatwiej będzie te rozmowy przeprowadzić.

Katarzyna i Rafał | Ostróda

Kurs był dobrą okazją do spędzenia tego czasu razem oraz do rozmowy i wspólnych refleksji.
Dzięki temu mogliśmy omówić tematy, które są kluczowe w budowaniu małżeństwa oraz dbania o nie przez całe życie. Ciekawym uzupełnieniem kursu były spotkania z zaproszonymi księżmi którzy przybliżyli nam znaczenie spowiedzi przed ślubem oraz wytłumaczyli jak dokładnie wygląda moment przysięgi małżeńskiej.
Cieszymy się, że kurs był prowadzony przez małżeństwo z długoletnim stażem, które otwarcie mówiło, ze również musieli pracować nad różnymi kryzysami w związku, co tworzyło szczerą i otwartą atmosferę, a tym samym pokazywało, że małżeństwo to relacja nad którą trzeba stale pracować 🙂

Karolina i Damian | Warszawa

Dzięki warsztatom przedmałżeńskim mogliśmy bardziej się poznać i zbliżyć do siebie. Był to czas refleksji nad sakramentem małżeństwa i budowaniem dobrej relacji. Spotkania pozwoliły uświadomić, że ślub to początek nowej, wspólnej drogi, nie zawsze łatwej, ale na pewno pomocnej w stawaniu się coraz lepszym człowiekiem, potrafiącym iść na kompromisy, otwartym na drugiego człowieka, okazującym miłość, wybaczającym. Bycie ze sobą i trwanie w sakramencie małżeństwa mimo wzlotów i upadków może przybliżyć człowieka do Boga, gdyż relacja dwojga ludzi to stała próba naszej „zdolności do miłości”. Dziękujemy za wspaniały czas i owocną pracę 🙂

Emilia i Arek | Nowy Dwór Mazowiecki

Kurs uświadomil nam, że nad małżeństwem trzeba ciągle pracować i codziennie okazywać sobie miłość poprzez drobne gesty. Nie można stawiać swoich potrzeb ponad małżonka, trzeba rozmawiać o problemach i być dla siebie wsparciem w każdej sytuacji. Poświęcać swój cenny czas każdego dnia dla budowania wspólnej relacji.

Weronika i Mateusz | Rumia

Nauki przedmałżeńskie w Iławie to była najlepsza decyzja. 2 intensywne dni, wszystko wspaniale merytorycznie przygotowane. Ogrom wiedzy, który został przekazany w tak krótkim czasie zadziwia. Warsztaty bardzo wartościowe, prowadzone przez wieloletnie małżeństwo z doświadczeniem. Zajęcia w ciekawy sposób pozwoliły nam zajrzeć w głąb siebie, przepracować pewne tematy, omówić pewne kwestie i dały dużo wskazówek co robić, aby małżeństwo było szczęśliwe i udane. Zajęcia prowokują do dalszej pracy nad sobą, do dalszych rozmów. Cenne były również spotkania z duchowymi , którzy omówili kwestie techniczne sakramentu małżeństwa. Poza tym dużo humoru, inspirujących ludzi, słodki poczęstunek. Dziękujemy za Państwa inspirujące świadectwo oraz za poświęcony nam czas. Polecamy! ❤

Alicja i Łukasz | Elbląg/Malbork

Dzięki temu kursowy mogliśmy się poznać jeszcze bliżej, a tym bardziej się do siebie zbliżyć. Merytorycznie było wszystko świetnie przygotowane. Zajęcia były bardzo ciekawe, poruszały ważne i ciekawe tematy. Na ogromny plus jest fakt, że kurs prowadzony jest przez małżeństwo z wieloletnim stażem. Dzięki niemu wiemy, że czeka nas nie zawsze łatwa, ale cudowna droga, jaką jest małżeństwo. Cieszymy się, że wybraliśmy ten kurs i polecamy go innym parom z całego serca. Dziękujemy Państwu za poświęcony czas i pokazanie, do jakiego rodzaju związku warto dążyć.

Magdalena & Kacper | Ryjewa/Lipia Góra

Choć w drodze do Iławy oboje byliśmy przekonani, że znamy się już bardzo dobrze i wiele rzeczy mamy już przegadane (w końcu zdecydowaliśmy się na małżeństwo a to już coś znaczy), to jednak ten kurs spowodował, że znaleźliśmy w naszym związku kilka rzeczy wartych poważniejszej rozmowy. Odbyte spotkania zostawiły w nas pewien głód dojrzalszej kontemplacji związku i dyskusji o życiowych tematach. To było odkrywcze doświadczenie, które na pewno nas umocniło. Bardzo dziękujemy za ten czas 🙂

Marta & Mateusz | Warszawa

Kurs zbliżył nas do siebie jeszcze bardziej, poruszyliśmy istotne kwestie, które do tej pory nie były przez nas omawiane. Ćwiczenia, które pojawiły się w trakcie spotkań były bardzo przydatne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas 🙂

Agata & Krzysztof | Elbląg

Chcieliśmy podziękować za kurs przedmałżeński, w którym mieliśmy okazję brać udział jesteśmy pod wrażeniem. Był on wspaniale prowadzony, wiele rad i nauk z niego wynieśliśmy, ale też skłonił nas do rozmów na tematy, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy.
Z uwagi na to, że pracujemy szukaliśmy takiej formy, która pozwoli połączyć czas przygotowania do ślubu. I to był super czas. Dobre prowadzenie i okazja do inspirujących rozmów między nami. Czuliśmy, że prowadzącym na nas zależy, że są z nami. To jest ważne.
Dziękujemy
Paula i Łukasz

Paula i Łukasz | Radzyń Podlaski

Kurs był dla nas cudownym przeżyciem duchowym. Mogliśmy utwierdzić się w tym, że znamy się jak „łyse konie”, ale jednocześnie poznać nieznajome nam „rewiry” naszego związku. Zajęcia były prowadzone w miłej atmosferze przy towarzyszeniu pysznych słodkości i kawy. Doświadczone małżeństwo prowadzące wykłady, przytaczało sytuacje „z życia wzięte”, co pomagało lepiej zrozumieć daną kwestię/zagadnienie, a także utwierdzało w tym, że Małżeństwo to nie jest prosta droga, ale wspólnymi siłami może być bardzo piękna. Ze swojej strony bardzo polecamy kurs wszystkim Młodym Parom i z całego serca dziękujemy za tak owocny czas.

Klaudia i Aleksander | Gdańsk

Kurs przedmałżeński był poprowadzony w przemyślanej formie. Szczególnie część warsztatowa pozwoliła nam dowiedzieć się dużo o sobie i porozmawiać na wiele tematów, których wcześniej nie poruszaliśmy. Również ciekawa była część prowadzona przez zakonnika na temat samej ceremonii zawarcia małżeństwa. Dodatkowym atutem jest to, że kurs odbywa się w weekend, więc jest idealny dla zapracowanych osób. Prowadzący to przemili ludzie z ogromnym doświadczeniem w życiu małżeńskim jak i wiedzą.

Emilia i Michał | Toruń

Myśleliśmy, że będzie to zwykły kurs przedmałżeński który trzeba ,,odpękać”. Okazało się inaczej… Dwa dni w Iławie były świetnie spędzonym czasem dla naszej relacji. Dowiedzieliśmy się naprawdę wielu rzeczy o związkach, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Osoby prowadzące kurs są interesującymi ludźmi z doświadczeniem. Szczerze to żałujemy, że ten kurs już jest za nami. Dzięki niemu razem z narzeczoną lepiej budujemy naszą relację.

Klaudia i Marcin | Kwidzyn/Warszawa

Z czystym sercem możemy polecić kurs dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, bądź dla małżeństw, które chcą poprawić/udoskonalić swoje wzajemne relacje. Zarówno świadectwa Państwa Chołaszczyńskich, jak i mnogość ćwiczeń praktycznych, pozwoliły nam na nowo i w prawdzie spojrzeć na siebie, uświadomić sobie nasze zalety oraz kwestie do poprawy w naszym związku. Zajęcia w formie weekendowej również są dobrym pomysłem, ponieważ wszystkie kwestie są poruszane w krótkim okresie czasu i wszystko staje się spójne ze sobą. Również spotkania z kapłanami przybliżyły nam sam przebieg liturgii oraz sakramentu pokuty. Dziękujemy za ten owocny czas i pozdrawiamy.

Olga i Piotr | Kwidzyn/Warszawa

Serdecznie polecamy wszystkim parom kurs przedmałżeński prowadzony przez Panią Barbarę i Pana Andrzeja. Zaledwie tydzień przed terminem kursu udało nam się zapisać i był to najlepszy wybór. Dowiedzieliśmy się jeszcze więcej o sobie nawzajem, rozmawialiśmy na tematy, na które wcześniej nie było okazji. Cały kurs z pewnością jeszcze bardziej zbliżył nas do siebie, dał możliwość spojrzenia na małżeństwo w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób. Katechezy przeprowadzone przez kapłanów również były ciekawe, dowiedzieliśmy się jak wygląda ceremonia krok po kroku, dzięki czemu czujemy się pewniej i wiemy „co i jak” 😉 Musimy przyznać, że trochę nam przykro, że nasz kurs dobiegł końca, jednak z pewnością będziemy wracać do materiałów i wiedzy przekazanej przez Państwa Chołaszczyńskich. Dziękujemy serdecznie za możliwość uczestniczenia w kursie. Serdecznie pozdrawiamy.

Natalia i Jakub | Morąg

Z całego serca, każdej parze, która szykuje się do swojego ślubu, polecamy kurs przedmałżeński u Państwa Barbary i Andrzeja Chołaszczyńskich. Pomimo, że znamy się wiele lat, tematy, które zostały poruszone na kursie są bardzo istotne do rozpatrzenia przed wspólnym życiem małżeńskim. Kurs został poprowadzony bardzo angażująco z domieszką humoru. Mogliśmy na własnej skórze przećwiczyć ceremonię ślubowania podczas części dydaktycznej z Kapłanem. W niedzielę w trakcie nauk spędziliśmy czas na mszy w pięknym kościele Przemienienia Pańskiego w Iławie. To był cudowny czas, za który z całego serca pragniemy podziękować.

Renata i Kamil | Iława

Z całego serca polecamy kurs parom, które mają to jeszcze przed sobą. Kurs wniósł wiele pozytywów do naszego życia. Zdecydowanie częściej będziemy ze sobą rozmawiać, i podejmować nawet bardzo trudne tematy, które jeszcze niedawno stanowiły barierę nie do pokonania, Ale dzięki Pani Basi wiemy, że nie można zostawić takich tematów, bo one później do nas wrócą z negatywną siłą. Bardzo się
Cieszymy że trafiliśmy właśnie pod ich skrzydła :).Bardzo polecamy, nie ma nawet co się zastanawiać tylko się zapisywać 😊
13-14 Maja 2023rok

Klaudia I Paweł | SŁONECZNIK ( KOŁO MORĄGA)

Kurs przedmałżeński, w którym wzięliśmy udział był poprowadzony z ogromną pasją i zaangażowaniem. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas część warsztatowa, która pozwoliła nam zagłębić się w tematykę komunikacji i technik jakie możemy użyć, żeby pielęgnować nasz związek. Dziękujemy za przekazanie cennej wiedzy! Był to dla nas przemile spędzony czas w pięknym miejscu jakim jest Iława. Polecamy z całego serca wszystkim parom!

Martyna i Paweł | Warszawa

Kurs przedmałżeński w którym braliśmy udział był poprowadzony od serca przez małżeństwo z wieloletnim stażem. Zawierał bardzo dużo pomocnej treści i porad, przekazany w sposób ciekawy i przyjemny. Napewno dużo z niego wyniesiemy i skorzystamy. Serdecznie polecamy wszystkim udział właśnie w tym kursie przedmałżeńskim 🙂

Zuzanna i Bartosz | Mińsk Mazowiecki

Witam, jestem pozytywnie zaskoczona efektem końcowym całej tej przygody bo myślę ze tak to mozna nazwac🙂 Bardzo ciekawe i inspirujące tresci, skłaniające do refleksji nie tylko na temat związków, małżeństwa sakramentalnego, miłości czy samego stwórcy ale takiego życia codziennego które faktycznie teraz biegnie za szybko. Te kursy pozwalaja na chwile zwolnic i jestesmy wdzieczni przesympatycznym prowadzacym o takze ciekawej historii swojego związku, że dali nam taka możliwość żeby wlasnie zwolnić na chwile 🙂 jeszcze raz serdecznie dziękujemy, polecamy i pozdrawiamy 🙂

Magdalena i Tomasz | Działdowo

Do kursu przede wszystkim przekonała nas weekendowa forma. Treści i sposób ich przekazania były zrozumiałe i przyjemne. Dużo wiedzy i materiałów do pracowania nad związkiem również po kursie i po ślubie. Cieszymy się, że trafiliśmy właśnie na ten kurs.

Celina i Pawel | Gdańsk

Serdecznie dziękujemy Państwu Prowadzącym za przekazane treści. Nauczyły nas przede wszystkim metod radzenia sobie z kryzysem małżeńskim, wskazały sposoby pielęgnowania związku małżeńskiego, w taki sposób, aby był on oparty na wzajemnej pomocy, zaufaniu i miłości. Utwierdziły nas także w przekonaniu, że silne małżeństwo nie może istnieć bez miłości do Boga oraz regularnej modlitwy. Z weekendowego kursu, przeprowadzonego w malowniczej Iławie wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o doświadczenie, którym podzielili się z nami świetni Prowadzący z kilkudziesięcioletnim stażem małżeńskim, jak również w pełni gotowi do przyjęcia sakramentu małżeństwa.
Polecamy z całego serca!

Joanna i Łukasz | Kielce/Warszawa

Bardzo dziękujemy Państwu za kurs przedmałżeński. To był dla nas czas takiego zatrzymania i uswiadomienia sobie, nad czym jeszcze powinniśmy popracować w swoim związku oraz na co musimy zwracać uwagę w życiu małżeńskim.
Na sam ślub zdecydowaliśmy się miesiąc po zaręczynach, ktore miały miejsce w tym roku. Dlatego tym bardziej dziękujemy Państwu za organizowanie takich weekendowych kursów.
Sam kurs jest prowadzony przez wspaniałe, doświadczone małżeństwo w bardzo miłej atmosferze. W szczególności podobała nam się część dialogowa, w której mogliśmy przedyskutować między sobą ważne tematy. Zrozumieliśmy również jak istotna jest wspólna modlitwa oraz dbanie o sakramenty święte.
Z pewnością nie był to stracony czas. Bardzo polecamy i życzymy wszystkiego dobrego kolejnym parom.

Kamila i Michał | Warszawa/Legionowo

Jesteśmy zadowoleni z kursu. Przede wszystkim dziękujemy za praktyczne rady oraz za motywację aby cały czas dbać o związek i poznawać się na nowo. Nie ma idealnych par, ale do ideału można stałe dążyć 🙂
Bardzo praktyczne ćwiczenia potrafią pokazać, że mimo długoletniego związku nadal potrafimy się zaskoczyć . Dziękujemy i polecamy kurs.

Aleksandra i Paweł | Ostrołęka

18-19 listopada 2023r.

Udział w weekendowym kursie przedmałżeńskim był przeze mnie bardzo wyczekiwany. Chciałam przygotować się do małżeństwa nie tylko poprzez szał związany z ogarnianiem wesela. Dużo nadziei pokładam w przygotowaniu duchowym. Nie zawiodłam się. Wiele rzeczy sobie przypomniałam, wiele się jeszcze nauczyłam.
Wierzę, że udział w kursie Państwa Chołaszczyńskich na nowo uświadomił mi istotę małżeństwa i dodał sił duchowych, abym mogłam wspólnie z moim narzeczonym budować trwałą więź, opartą na miłości. Nie miłości przez małe „m”, która opiera się na emocjach, ale Miłości przez wielkie „M”, która jest postawą wybraną przez nas na całe życie.
Podczas spotkań nie zabrakło obecności kapłanów, którzy przybliżyli sakrament małżeństwa od strony liturgicznej i przygotowania duchowego (spowiedź święta). Prowadzący stosowali różne środki przekazu, jak materiały wideo i literaturę.
Udział w kursie był też czasem wspólnych rozmów, okazją do „przystanku” w codziennej rutynie i obowiązkach. Pozwolił skupić się na sobie nawzajem, jak podczas etapu zakochania, a także był czasem owocnym w umacnianie relacji z Bogiem. Nie zabrakło możliwości wspólnego wypicia kawy i zjedzenia obiadu. Pierwszy raz siedziałam z moim narzeczonym w tak zwanej „szkolnej ławce”, więc nigdy nie zapomnę tych nietypowych doświadczeń, które miałam okazję przeżyć.
Ponadto ten konkretny kurs przedmałżeński nie jest taki jak inne kursy, o których słyszało się różne opinie. Jest prowadzony w wolności, nikt niczego nie narzuca, wątpliwości są wyjaśniane rzeczowo, a jego główna forma opiera się na warsztatach i ćwiczeniach w „parach” 😉 Tych konkretnych oczywiście – narzeczony z narzeczoną rozmawiają o wykonywanych indywidualnie ćwiczeniach, porównują swoje przemyślenia i konfrontują je z drugą stroną. Wszelkie wątpliwości można rozważać również po kursie, gdyż zostają z nami materiały w formie zeszycików i dalsze ćwiczenia. Genialnie zostało to wymyślone i przeprowadzone!
Serdecznie dziękujemy Pani Basi i Panu Andrzejowi za wielkie serce, które wkładają w swoją posługę. Za przygotowanie merytoryczne, dzielenie się swoimi świadectwami, wprowadzanie atmosfery sympatii i zrozumienia oraz za praktyczne ćwiczenia, które pozwalają narzeczonym lepiej poznać siebie nawzajem, jak i siebie samych.
Bóg zapłać! Dziękuję za wszystko wraz z narzeczonym i życzymy obfitości łask bożych za tak piękne dzieło, które Państwo tworzycie.

Karolina i Wojciech | Iława

Jadąc na kurs, nie spodziewaliśmy się, że przeżyjemy tu tak ważny czas dla nas. Dowiemy się się co tak na prawdę oznacza małżeństwo i jak ważna jest budowa więzi z Bogiem. Ten kurs, spędzony na nim czas, był bardzo wartościowym przeżyciem. Po jego zakończeniu oboje nazwaliśmy go mini rekolekcjami.
Forma prowadzenia kursu jest bardzo dobra. Najlepsze są zeszyty ćwiczeń, które były miłą aktywnością dla uczestników oraz pamiątką na przyszłe lata. 🙂
Dziękujemy z całego serca za ten owocny czas i polecamy wszystkim ten weekendowy kurs przedmałżeński.

Marta i Paweł | Nowa Wieś Ostródzka/Warszawa

Jadąc na kurs nie byliśmy pewni czy w weekend da się przekazać wystarczającą wiedzę aby być gotowym na zawarcie małżeństwa. Kurs dał nam wiele do myślenia i rozszerzył horyzonty. I upewnił nas że podejmujemy dobrą decyzję. Z całego serca możemy polecić kurs dla niezdecydowanych, czy da się czegoś nauczyć w tak krótkim czasie.

Maciej i Patrycja | Warszawa

Pierwsze co przerażały nas godziny kursów gdzie są prowadzone w weekend i obawa że nic z tego nie wniesiemy, ale to co tam zostaliśmy przerosło nasze oczekiwanie. Przesympatyczne małżeństwo Pan Andrzej i Pani Basia z 40 letnim stażem. Słuchając opowieści z życia wzięte, mówiąc czym jest miłość i zakochanie , jak dbać o drugą osobę oraz jak walczyć z kryzysem małżeńskim to coś nie do opisania. Czas mijał szybko i w miłym towarzystwie. Podobał nam się zestaw ćwiczeń , gdzie dużo można dowiedzieć się o drugiej osobie myśląc ,że już wszystko wiemy . Bardzo sobie cenimy wiedzę ,którą nam przekazano.
Mogę powiedzieć ,że bardzo polecamy i dziękujemy .

Marta i Paweł | Okolice Iławy

Kiedy podjęliśmy decyzję, że chcemy przez dalsze życie iść wspólnie i w pełni uczestniczyć w Eucharystii pozostało nam dopełnić formalności niezbędnych do zawarcia związku małżeńskiego. Jedną z nich była konieczność odbycia kursu przedmałżeńskiego. Z uwagi na fakt, że standardowy kurs trwa 8 tygodni, a my oboje pracujemy postanowiliśmy poszukać w internecie innych rozwiązań, które doprowadziły nas do kursu prowadzonego przez przesympatyczne małżeństwo, tj. P. Barbarę i P. Andrzeja, posiadających bardzo dużą wiedzę i doświadczenie związane z ,,bycia razem”, którymi w sposób profesjonalny dzielili się z kursantami. Przekazywane przez nich informacje i rady poszerzyły naszą wiedzę i uwrażliwiły na potrzeby drugiej osoby. Trudno odnieść się do innych tego typu kursów, ale gdybyśmy mieli ponownie wybierać z pewnością wrócilibyśmy w to samo miejsce. Niesamowita aura i zaangażowanie prowadzących – tego nie da się wyrazić w słowach, to trzeba przeżyć. Dziękujemy

Marta i Leszek | Jeziorany

Kurs przeprowadzony w sposób bardzo profesjonalny. Jeszcze kilka dni po jego zakończeniu omawialiśmy kwestie poruszane podczas weekendowego spotkania. Dzięki niemu mogliśmy skupić się i omówić aspekty, na które w życiu codziennym nie mamy za dużo czasu. Był to moment, w którym mogliśmy „wcisnąć STOP” i utwierdzić się w przekonaniu, że to co chcemy zrobić (powiedzieć sobie Sakramentalne TAK), jest dobrą decyzją. Same wykłady były bardzo ciekawe i urozmaicone poprzez formę multimedialną. Polecamy z całego serduszka.

Angelika i Hubert | Toruń

Dodaj komentarz

Podziel się opinią