Opinie

Opinie naszych uczestników

12-13 stycznia 2019
Weekendowy kurs przedmałżeński bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Po pierwsze – wymiar godzinowy kursu pozwalał na pogodzenie go z codziennymi obowiązkami. Po drugie – forma warsztatowa z wykorzystaniem starannie przygotowanych materiałów skłaniała nas do interakcji i prowokowała późniejsze rozmowy i refleksje. Kolejnym atutem kursu było to, kto prowadził warsztaty. Małżeństwo z tak długim stażem i świadomością istoty budowania relacji – to bezcenne źródło wiedzy. Nie zabrakło także praktycznych rad dotyczących samej ceremonii ze strony duchownych.
Chociaż kurs przedmałżeński jest wymaganiem przy ślubie kościelnym, kwestie duchowe zostały przekazane nam jako integralna część ludzkiej strony małżeństwa, bez nieprzystępnego kaznodziejstwa. Miła atmosfera, życzliwa postawa prowadzących i szczególne zaangażowanie sprawiły, że zgodnie stwierdziliśmy, że warto było uczestniczyć w takim kursie, który nas otworzył i uświadomił, jak istotna jest praca nad budowaniem szczęśliwego małżeństwa i jak wiele przed nami. Dziękujemy!

Michalina i Michał | Lubawa

Jak jest? Otóż tak, że nigdy w życiu byśmy się nie spodziewali, że to powiemy – jest super. Serio. Kurs jest prowadzony przez osoby świeckie – małżeństwo z wieloletnim stażem, przekazujące nam dużo informacji z życia wziętych. Forma weekendowa zajęć jest bardzo zadowalająca, mogliśmy pogodzić to z życiem codziennym jakim jest m.in. praca. Opcja z ćwiczeniami, które są wypełniane przez nas na naukach jak i forma teoretyczna pozwoliła nam na poznanie siebie dokładniej. Świetna sprawa, czas mija przyjemnie. Do tej pory wracamy myślami do tego weekendu, wspominając go bardzo dobrze. Kwestie poruszane przez osobę jaką jest – Ksiądz, były dla nas dużym zaskoczeniem, bo były to tematy raczej praktyczne dot. ślubu, jak się zachowywać, co robić i nie stresować. Wielki pozytyw! Polecamy wszystkim mającym dylemat czy wybrać weekendowy kurs przedmałżeński . Jak najbardziej TAK! Dziękujemy!

Ewelina i Jarosław | Prabuty

Nasza opinia o kursie: w 2 dni – maksimum treści, które przekazywane były przez małżeństwo z wieloletnim stażem oraz przez dwóch księży. O tym, jak pracować nad sobą, dobrymi i zdrowymi relacjami między małżonkami, dziećmi a nawet teściami – po kursie przekazaliśmy te wiadomości naszym rodzicom:) Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: Jaki porządek miał w zamyśle Pan Bóg tworząc świat, mężczyznę i kobietę? Dzięki księdzu natomiast myślę, że lepiej przygotujemy się do sakramentu spowiedzi i z mniejszym stresem do tego podejdziemy oraz dzięki drugiemu kapłanowi będziemy mogli przeżyć głębiej Nasz Sakrament Małżeństwa. Dziękujemy:) Wszystko przekazane przystępnie i w miłej atmosferze. Polecamy kurs.

Elwira i Łukasz | Kwidzyn

Jednym z czynników, które wpłynęły na wybór kursu, była jego przystępna weekendowa forma. Wybierając kurs przedmałżeński mieliśmy duże oczekiwania. Nie zawiedliśmy się.
Zajęcia prowadzone były głównie przez doświadczone małżeństwo. Od samego początku wyjaśnili, że ich związek nie jest idealny, a oni nie są po to, by nas nauczyć jak mamy żyć w swoich. Byli z nami bardzo szczerzy, dzięki czemu panowała przyjazna, miła i otwarta atmosfera. Przekazaną wiedzą, pokazali nam w jaki sposób można pracować nad relacją w związku. Swoją postawą zachęcili nas do dalszej pracy nad naszym związkiem. Już dziś wiemy, że w momencie złożenia sobie przysięgi małżeńskiej, będziemy dopiero na początku naszej drogi, w budowaniu pięknej i trwałej relacji. Efekt uzyskamy wprost proporcjonalny do trudu i wysiłku jaki w to włożymy,
W pamięci zostanie nam również krótka, ale konkretna i bardzo charyzmatyczna przemowa księdza.
Kurs niespełna 2 dni. Czas minął bardzo szybko. Na sali do dyspozycji była kawa, herbata, woda i słodkości. Niczego nie brakowało. Serdecznie polecamy.
Bóg zapłać!

Gosia i Mariusz | Płock

Kurs bardzo fajny, ciekawy. Osoby prowadzące znające się na tym co robią, posiadają duża wiedzę i umiejętność jak przekazać narzeczonym wszystkie wartości i zdobyte doświadczenie, które są ważne w małżeństwie. Z pewnością nie jest to kurs na którym ludzie się nudzą, wręcz przeciwnie atmosfera jest cudowna, a ćwiczenia które są do wykonywania pozwalają się narzeczonym jeszcze bardziej poznać. Możemy tylko jeszcze raz podziękować za tak mile spędzony czas.

Ola i Jarek | Wrocław

Bardzo polecamy.
Kurs odbył się w sposób profesjonalny. Osoby prowadzące bardzo kompetentne i radosne z tej posługi dla przeszłych małżonków.
Byli zaproszeni goście co dodatkowo urozmaiciło spotkanie.
Było zaplecze bufetowe z możliwością napicia się oraz uzupełnienia cukru 😉
Prowadzący kurs dzielili się również swoim osobistym małżeńskim doświadczeniem.
Wiedzę proponowali popierając argumentami ale jej nie narzucali. Było to spotkanie dorosłych ludzi w wolności. Nie zastanawiaj się tylko przyjeżdżaj:-)

Agata i Michał | Iława

Przede wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni, dziękujemy za ten czas.
Nie mieliśmy większych oczekiwań co do kursu, pomimo tego byliśmy mocno zaskoczeni. Kurs był bardzo ciekawy, bardzo pomocny i wprowadził do naszego narzeczeństwa nowy etap/sposób rozmowy. Poruszaliśmy tematy, które zwykle wydają się oczywiste, a dopiero przy faktycznym pochyleniu się nad nimi okazuje się, że pojawiają się rozbieżności w naszych opiniach.
Małżeństwo które prowadzi te kursy jest samo w sobie przykładem dlaczego warto wziąć ślub i jak można być ze sobą szczęśliwym.
Bardzo polecamy!

Natalia i Jacek | Warszawa

KURS BYŁ FENOMENALNY. Byliśmy naprawdę miło zaskoczeni, bo jadąc do Iławy wyobrażaliśmy sobie że będzie to dwa dni nudy i wykładów. Nic bardziej mylnego, kurs był mega ciekawy, poruszali Państwo wiele kwestii, których przez 8 lat naszego związku tak naprawdę nigdy nie analizowaliśmy. Zaczęliśmy raz jeszcze poznawać siebie na nowo (a raczej przypominać).Był też poczęstunek i ciekawi goście.
Poza tym jesteśmy niezmiernie wdzięczni,za to że pomimo nieznajomości języka polskiego przez moją narzeczoną przygotowali Państwo materiały w j.angielskim 🙂
Gorąco polecamy wszystkim bo było super !

Łukasz i Ayaka あやか | Warszawa/ Kioto (Japonia)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Wszystkie treści, które były przekazywane oparte są na rzetelnej wiedzy oraz życiowym doświadczeniu prowadzących. Podczas zajęć panuje bardzo dobra atmosfera, prowadzący dbają o każdy szczegół, który ma zapewnić komfort uczestnikom. Całość ma charakter warsztatowy, natomiast ćwiczenia wykonujemy w parach, między sobą. Bardzo polecamy kurs wszystkim zabieganym – warto przyjechać na weekend do malowniczej Iławy, by w idealnej przestrzeni do dialogu, móc porozmawiać na istotne w małżeństwie tematy.

Ania i Mariusz | Elbląg

Wspaniale przepracowany weekend:-), który oboje bardzo mile wspominamy:-) Jesteśmy nadal pod ogromnym wrażeniem, tego że nauki przedmałżeńskie można przekazać w tak mądry sposób, nie zanudzając przy tym nikogo, o czym najczęściej słyszeliśmy od znanych nam par uczestniczących w różnego typu kursach. W związku z natłokiem codziennych zajęć wybór kursu weekendowego był dla Nas tak naprawdę jedyną możliwością, trafiłam na wspaniałe opinie kursu iławskiego z nadzieją, że jednak uda nam się dostać na jeden z weekendów w miesiącach poprzedzających nasz ślub…i udało się:-) Ogromne podziękowania dla prowadzących za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, popartą doświadczeniem:-)

Joanna i Dariusz | Warszawa

Bogu dzięki 😊Bardzo dobry kurs, serdecznie polecamy wszystkim narzeczonym. Dowiedzieliśmy się dużo praktycznych rzeczy o małżeństwie właśnie szczególnie od małżeństwa. Andrzej i Basia podzielili się świadectwem swojego życia, dali wiele cennych wskazówek. Kurs ten umocnił naszą wiarę, że małżeństwo może być przepiękną drogą życia, drogą do Boga i świętości. Intensywny kurs rozciąga się również na etap po, gdyż nad ćwiczeniami z kursu można pochylać się dłużej i częściej. Dzięki tej praktycznej stronie kursu mogliśmy się bardziej poznać i na nowo sobą zauroczyć. Chętnie wracamy do tematów z kursu przy zapalonej świeczce, którą każda z par otrzymała w prezencie na zakończenie. U nas również ważny był aspekt terminowości i skomasowania kursu, nie umniejszyło to absolutnie jakości i intensywności. Dziękujemy Andrzeju i Basiu za Wasze małżeństwo, świadectwo i przesympatyczną atmosferę na kursie 😁

Colin i Agnieszka | Warszawa/Iława

Na kurs pojechaliśmy, ponieważ polecili nam go znajomi i jesteśmy bardzo zadowoleni, teraz i my będziemy go polecać. 😉 Pomimo dużej ilości zagadnień wszystkie zostały poruszone przez 2 dni trwania kursu. Najbardziej podobały nam się ćwiczenia, które wykonywaliśmy w parach – pozwoliły na to aby od nowa się poznać, spojrzeć na nowo na partnera i na siebie samego. Ćwiczenia te zachęciły nas do rozmów na tematy, które do tej pory nie były przez nas poruszane a są takie ważne: jakie są nasze wartości, priorytety, jak widzimy nasze wspólne życie..
Podsumowując, gorąco polecamy! 🙂 🙂

Ania i Tomek | Warszawa

Bogu dzięki za Was, Basiu i Andrzeju!
Bardzo dziękujemy za przygotowanie nas do Sakramentu Małżeństwa, za wszelką mądrość, wiedzę, za podzielenie się Waszym doświadczeniem. Dziękujemy za Wasz przykład małżeństwa, wszystkie wskazówki dla nas i recepty, które z Bożą pomocą będziemy wprowadzać je w życie, by budować z Bogiem i na Jego chwałę.
Marek i Natalia/Warszawa, Jacek i Agnieszka/Dobrzyki, Karolina i Michał/Warszawa, Justyna i Dariusz/Nowe, Agnieszka i Tadeusz/Warszawa, Ewa i Janusz/Wrocław, Agnieszka i Colin/Iława. Warszawa, Olga i Adam/Warszawa, Magdalena i Jakub/Nidzica, Beata i Marian/Przezmark

admin_kursy |

Przez panującą pandemię, która panuje na całym świecie czyli koronawirus zmuszeni byliśmy uczestniczyć w naukach przedmałżeńskich metodą e-learning. Okazało się jednak, że taka metoda to strzał w 10! Będąc w domu czuliśmy tak zwane bezpieczeństwo i byliśmy tylko „MY”. Mieliśmy okazję przez te 2 dni naprawdę się do siebie zbliżyć przez ćwiczenia jakie mieliśmy do zrobienia,a później omówienia. Naprawdę bardzo dużo wynieśliśmy z tych warsztatów. Polecamy bardzo! 🙂

Gabriela&Radosław | Raszyn/Stara Otocznia

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, nie spodziewaliśmy się że dzieki kursowi możemy jeszcze bardziej się zbliżyć do siebie i otworzyć na tematy które w dniu codziennym poruszaliśmy zbyt rzadko. Te dwa dni jeszcze bardziej nas uświadomiły, że dążymy w tym samym kierunku. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas. Na pewno będziemy wracać do treści które nam przekazaliście, ponieważ zbliżyliśmy się nie tylko do siebie ale i do Boga. Polecamy z całego serca.

Ewelina & Bartłomiej | Iława / Zalewo

Raz jeszcze dziękujemy pięknie za przeprowadzenie owocnych dni kursu przedmałżeńskiego „Co Bóg złączył”. Był to dla nas ważny czas skupienia i zatrzymania się nad wieloma aspektami późniejszego wspólnego współżycia małżeńskiego. Jak bardziej efektywnie prowadzić ze sobą rozmowy, jak zrozumieć nasze intencje i zachowania. Jakie chcemy mieć wspólne podejście do wychowania dzieci oraz jak rozmawiać z rodzicami i teściami, aby każdy czuł się doceniony i wzajemnie szanował wspólne relacje.

Karolina i Irek | Warszawa

Kurs stacjonarny ze względu na COVID 19 niestety został odwołany, natomiast dostaliśmy materiały drukowane, zeszyty ćwiczeń oraz zebrane na płytce filmy i prezentacje. Wszystkie materiały były podzielone na tematyczne bloki i lekcje, które krok po kroku pomagały nam rozwijać nasze rozmowy, poznawać siebie i planować wspólną przyszłość. Bloki tematyczne mogliśmy wykonywać w dowolnym dla nas miejscu i czasie, co sprzyjało naszemu zaangażowaniu w kurs oraz wrażliwym rozmowom niezbędnym przed ślubem. Na koniec odbyła się video rozmowa z przesympatycznymi prowadzącymi. Można było odczuć ich zaangażowanie w rozwój ich małżeństwa oraz w przekazywanie nam wiedzy. Najbliższe naszym sercom były ludzkie przykłady z ich życia. Mimo początkowego rozczarowania odwołanego kursu, uważamy, ze wyszło nam to na zdrowie i nie wyobrażamy sobie innego zbiegu zdarzeń 🙂
Serdecznie polecamy!

Jagoda i Krystian | Gdańsk

Wspaniały pomysł na kurs przedmałżeński przeprowadzony w formie e-learningu ze względu na panującą pandemię.
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i fachowe przygotowanie nas do sakramentu małżeństwa. Również pragniemy podziękować za cenne porady jak dbać o małżeństwo i jak radzić sobie w w chwilach kryzysu.
Dziękujemy raz jeszcze, że dzięki Państwu mogliśmy dowiedzieć się „więcej” o sobie.

Katarzyna i Błażej | On-line-Spychowo

Dziękujemy niesamowicie za kurs, jak i za dostosowanie się do obecnych trudnych warunków. Kurs odbył się zdalnie, a prowadzący stanęli na wysokości zadania, zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym. Kurs obfituje w wiele ćwiczeń praktycznych, które zbliżają do siebie (jeszcze) narzeczonych. Polecamy i dziękujemy 🙂

Patrycja & Karol | Mława

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za trud jaki podjęliście, dzięki wam mogliśmy bezpiecznie odbyć kurs przedmałżeński w tych trudnych czasach. Dzięki wiedzy która uzyskaliśmy napewno umocniliśmy nasz związek ❤️❤️❤️

Dobrochna Partyk | Czarnków

Pomimo tego, że kurs przeprowadzony został w formie on-line, to jesteśmy pozytywnie zaskoczeni dobrą organizacją i treściami, jakie zostały przedstawione. Kurs kładzie nacisk na ćwiczenia dla narzeczonych, dzięki którym mogliśmy skonfrontować swoje osobiste wizje naszego małżeństwa i wszystkiego, co się w nim zawiera. Tym samym pozwoliło nam to dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie jako „ja”, „Ty”.
Państwo prowadzący, to małżeństwo z wieloletnim stażem, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami oraz świadectwem innych małżonków. Dzięki temu wykłady były dla nas bardziej wartościowe.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy i polecamy wszystkim narzeczonym, którzy chcą odbyć kompleksowy kurs przedmałżeński.

Pozdrawiamy 🙂

Agnieszka i Piotr | Poznań

Trafiliśmy na kurs prowadzony przez Państwa Barbarę i Andrzeja trochę przez przypadek, ponieważ kurs organizowany przez naszą Parafię został odwołany ze względu na pandemię. Uważamy jednak, że była to bardzo dobra decyzja. Kurs został poprowadzony w bardzo serdecznej atmosferze z dużym naciskiem na pracę w parach. Dzięki temu, że byliśmy u siebie w domu mogliśmy bez stresu i na spokojnie porozmawiać na wszystkie ważne tematy poruszane podczas kursu. Bardzo istotne było dla nas to, że prowadzący są małżeństwem z wieloletnim stażem a więc i z doświadczeniem we wspólnym życiu. Dzięki temu nie czuliśmy, że omawiane tematy to tylko „teoria”. Kolejnym ważnym punktem były rozmowy z duchownymi o spowiedzi przedślubnej i o tym jak wygląda ceremonia zaślubin „od strony technicznej”.
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, a my mamy pewność, że ten czas był przez nas dobrze wykorzystany.

Karolina i Robert | Warszawa

Kurs został przeprowadzony w formie online. Bardzo dobra organizacja, maksimum treści, dużo ciekawych zadań do wykonania. Polecam wszystkich parom, które mają ograniczony czas w tygodniu i nie tylko 🙂 Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Pozdrawiam

Monika i Maciej | Wrocław

Uczestniczyliśmy w kursie prowadzonym w formie online, i była to najlepsza z możliwych opcji, jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. Forma kursu bardzo nam przypadła do gustu, dużo rozmów, zrozumienie siebie, wspólna praca. Bardzo serdecznie polecamy, Państwo prowadzący to przemili ludzie, od których bije ogromne ciepło, a możliwość wysłuchania ich to czysta przyjemność 😉 Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy

Martyna i Mateusz | Warszawa

Zdecydowaliśmy się na kurs, głównie ze względu na możliwość odbycia go online- co w 2020 roku było niemalże koniecznością. Kurs był fantastycznie przygotowany, nic dodać nic ująć. Zabawnie, ciekawie, z troską i ciepłem, jak również po angielsku ( materiały) – co dla mojego obecnie męża było najważniejsze.
Mieliśmy dużo szczęścia, że tutaj trafiliśmy. Będziemy polecać!

Alicja i Gregory | Warszawa/Kanada

Możliwość odbycia kursu online w dobie pandemii okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie sądziliśmy, że w tak ciekawy sposób można przedstawić tak ważne zagadnienia przy przygotowaniach do małżeństwa jak zrobili to Pani Barbara i Pan Andrzej. Ćwiczenia, prace i rozważania w parach skłoniły nas do dialogu i refleksji, do jakich nie podeszlibyśmy sami z siebie. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem.

Marta i Grzegorz | Kępno

Trafiliśmy na kurs z polecenia i był to bardzo dobry dla nas czas. Otworzył nam drogę do rozmowy na tematy, których nigdy wcześniej nie poruszaliśmy a okazały się być istotne. Wspaniała okazja na głębsze poznanie drugiej osoby ale również siebie samego. Ćwiczenia w parach otworzyły nas na siebie i z pewnością będziemy do nich wracać. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze i Panu Andrzejowi za ten czas, za podzielenie się swoimi doświadczeniami oraz za cenne rady, które już wdrażamy w nasze życie.

Lidia i Andrzej | Warszawa

Bardzo fajny kurs, profesjonalne podejście i organizacja. Wykłady i ćwiczenia pozwalające na lepsze poznanie siebie, partnera oraz przyszłego życia w małżeństwie.
Najfajniejsze jest to, że kurs prowadzony jest przez doświadczone małżeństwo z wieloletnim stażem. Najlepiej wspominamy ich własne przykłady z życia.
Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

Magda i Adrian | Mrągowo i Mielec

Bardzo polecamy wszystkim kurs prowadzony przez Panią Basię i Pana Andrzeja. Ogromną zaletą kursu jest to, że prowadzony jest w formie weekendowej, co sprawia że można to pogodzić z trudami dnia codziennego. Kolejną zaletą jest formą nauczania zdalnego, która jest bardzo przystępna w obecnych pandemicznych czasach. Ta forma zajęć dawała nam też atmosferę intymności. Wykonując ćwiczenia i odbywając rozmowy pozwala się w pełni otworzyć przed partnerem, a niekiedy potrafiła się zakręcić ze wzruszenia łezka w oku;) Bardzo spodobał nam się kurs ze względu na warsztatową formę. Taka praca w parze jest zdecydowanie bardziej wartościowa niż wysłuchiwanie nudnej treści teoretycznej. Naszym zdaniem takie zajęcia warsztatowe w odniesieniu do natury relacji czysto międzyludzkich byłyby bardzo przydatne nawet dla osób zawierających wyłącznie ślub cywilny. Dziękujemy za ten piękny i owocny czas.

Joanna i Igor | Wrocław

Pomimo pandemii i konieczności dystansu społecznego kurs i prowadzący pozwolili nam się zbliżyć do siebie. Dobrze, gdy ktoś z zewnątrz pomoże obiektywnie spojrzeć nam na siebie nawzajem.
Tematyka kursu i zajęcia warsztatowe pokazały nam, że różnice nadają barw życiu i nic nie odejmują związkowi, a wręcz przeciwnie.
Pani Barbara i Pan Andrzej skłonili nas do poruszenia tematów, na które sami z siebie prawdopodobnie byśmy nie porozmawiali.
Zaproszeni księża rozjaśnili nam tematykę spowiedzi przedślubnej i przysięgi.
Wykłady były dla nas bardzo wartościowe i dziękujemy za poświęcony Nam czas.

Katarzyna i Łukasz | Białystok

Państwo prowadzący bardzo rzetelni oraz rzeczowi, z ogromnym doświadczeniem. Profesjonalna organizacja. Kurs dający wiele do myślenia, otwierający oczy na mnóstwo kwestii. Forma zajęć online jest bardzo skondensowana i może wydawać się przytłaczająca, ale dzięki temu uczestnicy są bardziej skupieni i nie wypadają z toku oraz rytmu szkolenia. Intymne, przemyślane ćwiczenia w parach, często wywołujące wzruszenie, to nieoceniona zaleta. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w kursie i polecamy przyszłym parom.

Olga i Wojtek | Warszawa

Bardzo rzeczowe i życiowe warsztaty. Forma online weekendowa – trafiona w 10. Nauki połączone z ćwiczeniami. Zeszyt ćwiczeń, zachęcał i motywował do wspólnych rozmów i dyskusji. Nie są to puste hasła czy slogany jakich w naszych czasach bardzo dużo. Nauki poparte były przykładami z życia małżeństwa, które nie bało się być w pełni szczerymi. Wartości przekazane na spotkaniach zostaną z nami na zawsze.
Dziękujemy serdecznie.

Agnieszka i Przemek | Warszawa

Dzięki temu wspaniałemu i doświadczonemu małżeństwu oraz księżom, odkryliśmy zakątki naszego związku wcześniej nieodkryte. Poprzez ich świadectwa i naukę doszliśmy już dziś tam, gdzie sami wędrowalibyśmy przez kilka lub kilkanaście kolejnych lat albo i dłużej. Poza świetną organizacją kursu i nieocenioną wiedzą merytoryczną otrzymaliśmy coś jeszcze: ogromną dawkę praktycznej wiedzy o nas samych w postaci zeszytu ćwiczeń, który będzie nam towarzyszył przez całe życie. „Co Bóg złączy, człowiek niech nie rozdziela.”

Weronika & Piotrek | Warszawa

Kurs był dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się ze może być tak ciekawie przeprowadzony. Małżeństwo z bardzo długim stażem, podające przykłady z własnego życia-strzał w 10! Dodatkowo zeszyt ćwiczeń który bardzo motywuje do rozmowy na przeróżne tematy. Dziękujemy serdecznie!

Patrycja i Bartłomiej | Warszawa

Bardzo ciekawy i dobrze przeprowadzony kurs przedmałżeński. Poruszane ważne treści i wszystko przebiegło sprawnie.

Ada i Mateusz | Lidzbark Warmiński

Ze względu na trwająca epidemię odbywaliśmy kurs online i jesteśmy bardzo zadowoleni. W 2 dni mogliśmy wysłuchać i dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat małżeństwa i nas samych. Bardzo dziękujemy że mogliśmy odbyć ten kurs w komfortowych dla nas warunkach bo we własnym domu,.. Dziękujemy i Pozdrawiamy

Ewa i Arek | Zalewo

Z uwagi na pandemię oraz charakter mojej pracy zmianowej i wyjazdowej narzeczonego, bardzo długo szukaliśmy kursu, który mógł spełnić nasze wymagania. Forma prowadzonych zajęć skłania do aktywnego spędzania czasu ze swoim wybrankiem. Zwięźle i na temat. Pozwala na odkrycie nowych rzeczy o naszej drugiej połówce, o czym wcześniej nawet by się nie zdarzyło nam pomyśleć. Skłania do refleksji, w przystępny sposób – angażuje tak, że człowiek sam chce zgłębić temat poruszany na zajęciach, bądź w ćwiczeniach. Dzięki tym zajęciom zbliżyliśmy się do siebie. Do wypełnionych skryptów na pewno zajrzymy jeszcze przed ślubem. Sprawna organizacja.

P.S. Najlepsze przykłady z życia wzięte.

Dziękujemy jeszcze raz i serdecznie pozdrawiamy.

Natalia i Tomasz | Wołomin

Kurs organizowany w bardzo fajnej atmosferze i formie. Dzięki niemu mogliśmy porozmawiać na tematy przez nas rzadko poruszane. Jest to bardzo duża wartość dla naszego związku. Pozdrawiamy serdecznie prowadzących i zachęcamy innych do udziału w tych kursach 🙂

Beata i Adrian | Miłakowo

Nie będziemy ukrywać, że do kursu podchodziliśmy jak do formalności „do odhaczenia” przed ślubem. I zdaje się, że nieprzypadkowo w tym wszystkim trafiliśmy właśnie na ten kurs 🙂
Bardzo pozytywnie się zaskoczyliśmy! Kurs był świetnie prowadzony a tematy bardzo życiowe. Prawdziwym hitem są jednak ćwiczenia. Wydawało się nam, że dużo ze sobą rozmawiamy na różne tematy i znamy się bardzo dobrze. Okazało się jednak, że przez ten weekend nauczyliśmy się o sobie wiele nowych rzeczy. Już postanowieliśmy, że te ćwiczenia z nami zostają. Planujemy je powtarzać co roku i obserwować jak zmienia się nasz związek i my sami.
Forma weekendowa oczywiście ma swoje plusy i minusy. Olbrzymią dla nas zaletą było to, że spędziliśmy cały weekend przyglądając się naszemu związkowi, relacji z Bogiem i innymi ludzmi, naszym wartościom. Nie ukrywamy jednak, że był to baaardzo intensywny czas 🙂
Po tym kursie zrozumieliśmy po co to wszystko, dlaczego takie kursy się odbywają. Wszystkim parom życzymy, by trafiały właśnie na takich prowadzących!
Dziękujemy!

Gosia i Andres | Reykjavík

Zdecydowaliśmy się na kurs weekendowy ze względu na dużą ilość obowiązków zawodowych. Uważamy, że na kursie poruszane były ciekawe treści merytoryczne które były prowadzone przez doświadczone małżeństwo. Weekendowy kurs przedmałżeński pomógł nam poruszyć wiele kwestii życiowych, pokazał nam jak mamy rozmawiać oraz pozwolił nam na wiele refleksji.
Pozdrawiamy prowadzących i dziękujemy.

Karolina& Patryk | Nowe Miasto Lubawskie

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Porusza on ważne treści. Podobały nam się wykonywane ćwiczenia, dzięki nim mieliśmy okazję przedyskutować wiele kwestii dotyczących naszego wspólnego życia. Dziękujemy i polecamy.

Ewa i Paweł | Toruń

Nasz kurs odbył się w formie online , z powodu panującej pandemii ,ale nie spodziewaliśmy się,że może być taki ciekawy ,interesują i życiowy . Podczas kursu weekendowego w domu mieliśmy dużo swobody na rozwiązywanie i omawianie zadań we dwoje ,było to bardzo komfortowe. Małżeństwo,które prowadzi kurs zn się na tym w 100%. Dzięki temu kursowi spojrzeliśmy na nas inaczej. Dziękujemy i będziemy polecać innym narzeczonym. Pozdrawiamy 🙂

Monika i Marcin | Nowe Miasto Lubawskie

Kurs przedmałżeński bardzo miło nas zaskoczył. Poruszane treści były przedstawiany w sposób zrozumiały i interesujący. Na kursie panowała przyjazna atmosfera, która sprzyjała temu, że nauk słuchało się z zaciekawieniem. Wszystkim narzeczonym serdecznie polecamy. Ola i Michał

Aleksandra i Michał | Iława oraz Przasnysz

Byliśmy sceptycznie nastawieni do kursu, ale po odbyciu go całkowicie zmieniliśmy podejście do tego. Naprawdę warto ponieważ otwiera oczy na wiele aspektów małżeństwa. Para z długoletnim stażem oraz księża wytłumaczyli dokładnie wiele spraw o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Jeszcze raz chcieli byśmy podziękować za merytoryczne i wyczerpujące zajęcia.

Beata i Tomasz | Skierniewice

Kurs odbył się w formie online, treści oraz zadania, które podczas kursu wykonywaliśmy pozwoliły nam jeszcze lepiej się poznać i utrwalić nasz związek. Spotkania dodatkowe z księżmi przygotowały do tego jak będzie przebiegała sama ceremonia oraz przygotowanie przed ślubem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Polecamy każdemu, nie będziecie żałowali ani minuty.

Romek i Ola | Wrocław

Kurs odbył się w wygodnej, weekendowej formule i pozwolił nam zdobyć nową perspektywę na nasz związek i przyszłe małżeństwo. Prowadzący wykazali się kompetencją i obszerną wiedzą, prowadzili wykłady w sposób interesujący i skutecznie przekazywali bogatą wiedzę. Ćwiczenia do wykonania stanowiły dla nas podstawę do rozmowy o wielu ważnych kwestiach i utwierdziły w przekonaniu, że tworzymy dobry związek i chcemy go jeszcze wzmocnić mocą sakramentu. Szczerze polecamy wszystkim szczęśliwym narzeczonym.

Dagmara i Jakub | Warszawa

Z powodu pandemii kurs odbył się w formie online, ale wyszło bardzo, bardzo dobrze – otrzymaliśmy zeszyt ćwiczeń, wszelkie niezbędne informacje, a organizacja kursu online bez zarzutu. Bardzo sympatyczni prowadzący, zwięzłą forma, a do tego połączenia zdalne również z księżmi. Na duży plus wspólne ćwiczenia w parach – można się naprawdę dowiedzieć o sobie czegoś nowego, nawet długo się znając, a forma i treść zadań warsztatowych zachęca do szczerości i wyjaśniania wątpliwości 🙂
Dziękujemy i polecamy ten kurs.

Justyna i Jakub | Warszawa

Kurs był dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się ze może być tak ciekawie przeprowadzony. Małżeństwo z bardzo długim stażem, podające przykłady z własnego życia. Prawdziwym hitem są jednak ćwiczenia. Wydawało się nam, że dużo ze sobą rozmawiamy na różne tematy i znamy się bardzo dobrze. Okazało się jednak, że przez ten weekend nauczyliśmy się o sobie wiele nowych rzeczy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Polecamy każdemu, nie będziecie żałowali ani minuty.

Łukasz i Marta | Kępno

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursu. Zostały na nim poruszone wszystkie najważniejsze treści z którymi powinni zapoznać się wszyscy narzeczeni. Do każdej katechezy wspólnie z narzeczonym realizowaliśmy ćwiczenia, które były zaczątkiem do długich dyskusji. Kurs ten pozwolił uporządkować nam niektóre tematy oraz poznać się jeszcze lepiej. Dodatkowo prowadzący to przemili ludzie, a sama forma kursu (weekendowa online) niczym nie umniejsza kursom realizowanym w dłuższym czasie.
Polecamy:)

Daria i Radek | Antoninów/ Łódź

Kurs bardzo nam się podobał. Mimo, że z racji pandemii odbył się w wersji on-line był ciekawy i niezwykle cenny. Wartościowe były dla nas także wszystkie ćwiczenia, dzięki którym szerzej spojrzeliśmy na wiele kwestii. Cieszymy się, że mogliśmy odbyć go pod okiem szczęśliwego małżeństwa z wieloletnim stażem. Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

Karolina i Artur | Elbląg

Bardzo dziękujemy za kurs, który z powodu pandemii odbył się on-line.
Mimo że byliśmy sceptycznie nastawieni do kursów przedmałżeńskich, ten bardzo miło nas zaskoczył niż te o których nam opowiadano. Omówione zostały ważne kwestie a same ćwiczenia dały nam dużo radości jak i powodów do wspólnej dyskusji. Pozwoliło nam to lepiej poznać siebie jaki i narzeczoną/narzeczonego. Kurs wniósł dużo dobrego w nasze życie a do zeszytów, w których realizowane były zadania na pewno jeszcze wrócimy 🙂
Pozdrawiamy.

Justyna i Piotr | Nidzica

Po raz pierwszy zetknęliśmy się z kursem online. Na początku byliśmy sceptycznie nastawieni do takiej formy kursu. Po 3 dniach i odbytym kursie nasze zdanie się zmieniło. Kurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Tematy które były poruszone wycisnęły podczas kilkunastu godzin wykładu całą esencję i najważniejsze treści tak ogromnie poważnej sprawy jakim jest związek sakramentalny. Same ćwiczenia dały nam okazję do głębszego poznawania siebie oraz możliwości poruszenia ważnych tematów. Cieszymy się ,że mogliśmy go odbyć pod okiem tak doświadczonego małżeństwa. Pozdrawiamy serdecznie prowadzących – Panią Barbarę i Pana Andrzeja.

Agnieszka i Rafał | Warszawa

Polecamy wszystkim i dziękujemy za ten czas, który był dla nas okazją do lepszego poznania siebie i przygotowania się do nowej roli jaką jest małżeństwo i rodzina. Jesteśmy oboje pod wrażeniem Państwa postawy, życzliwości, szacunku dla słuchaczy, bez moralizowania i przekonywania do jedynej słusznej racji. Tematy katechezy były bardzo ciekawe, sprowadzały się do ważnych zagadnień w obszarze teologii, psychologii oraz medycyny. Przed rozpoczęciem kursu wydawało nam się, że dużo ze sobą rozmawiamy i wiemy o sobie już prawie wszystko, jednak w jego trakcie okazało się, że czeka nas jeszcze wiele tematów wartych dyskusji, wykonywane ćwiczenia były ciekawą lekcją, pożytecznym czasem umacniania naszej relacji, dzielenia się spostrzeżeniami, rozpoznawania naszych słabych punktów i tych bardzo mocnych 🙂

Dorota i Łukasz | Iława

Bardzo dużo treści skondensowanych w dwa dni. Przystepna forma weekendowa w formie e-learningu. Polecam dla zabieganych.

Karolina i Mateusz | Kajkowo

Z powodu pandemii kurs odbył się on-line. W dwa dni wszystko zostało przekazane bardzo zwięźle. Bardzo dziękujemy i serdecznie polecamy wszystkim parom

Patrycja i Marcin | Warszawa

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kursie online. Kurs przeprowadzony profesjonalnie, prowadzący potrafią zainteresować przekazywanymi informacjami i nie brakuje im poczucia humoru. Dzięki tym atutom przyjemnie spędzało się czas przed komputerem, a czas się nie dłużył. Tematy podejmowane na kursie były życiowe, a nie regułki książkowe oderwane od rzeczywistości.
Gorąco polecamy 🙂

Sylwia i Adam | Łomianki

Kurs polecił nam proboszcz z parafii moich rodziców, pomimo tego, że kurs mieliśmy na miejscu, zdecydowaliśmy się wziąć udział w polecanym kursie i jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. Zostały poruszone bardzo ważne tematy, dowiedzieliśmy, się nad czym musimy jeszcze popracować aby nasz związek był jeszcze lepszy. Podobały nam się ćwiczenia nad którymi pracowaliśmy wspólnie z narzeczonym, dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o samych sobie, co robimy źle, z czym radzimy sobie bardzo dobrze. Z czystym sercem stwierdzamy, że Państwo Barbara i Andrzej to profesjonaliści, pełni pasji i wiary, swoją postawą zrobili na nas ogromne i bardzo dobre wrażenie. Poprzez drobne gesty i podejście prowadzących czuliśmy się jak w domu. Bardzo dziękujemy za kurs, który będziemy pamiętali do końca życia

Ula i Tomek | Gdańsk

Dodaj komentarz

Podziel się opinią